fbpx
Close

Põnevusmäng jäi ära: Wawrinka loovutas Murrayle vaid kuus geimi

Stanislas Wawrinka mängis suurepäraselt. / Foto: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste avapäeva huvitavaimaks peetud mängus alistas Stanislas Wawrinka (Šveits, 16) Andy Murray (Suurbritannia) 6:1, 6:3, 6:2.

Maailma edetabelis on meeste kohad praegu üsna erinevad – Wawrinka 17. ja Murray 111. kohal -, kuid britt alles hakkab vormi koguma pärast puusaoperatsioonijärgset pausi. Wawrinka, kes aga US Openist loobus, mängis samal ajal Euroopas üsna nõrkadel turniiridel vaevaliselt, ehkki ühe neist võitis. Kuid tal polnud ka väärilisi vastaseid.

Paraku jõudis Wawrinka vormi õigeks ajaks ja oli täna Murray vastu armutu. Mõlemad mehed on selle poolest võrdsed, et kumbki on võitnud kolm slämmiturniiri, ent erinevalt Murrayst on Wawrinkal üks tiitel ka Roland Garrosist (2015). Omavahelistes mängudes oli šotlane enne tänast 12:8 ees, aga liivaväljakul juhtis Wawrinka 4:1 ja nüüd siis juba 5:1. Kuid ka Murrayl on Roland Garrosist häid mälestusi – ta on siin neli korda jõudnud poolfinaalini ja korra finaalini (2016).

Veel ühes huvipakkuvas mängus olid vastamisi edetabelis kõrvuti asuvad Dan Evans (Suurbritannia, 32) ja Kei Nishikori (Jaapan). Loos oli selle poolest huvitav, et maailma 34. reket Evans sai Roland Garrosis viimasena asetuse, aga Nishikori jäi esimesena välja. Evans võitis rohkem geime ja punkte, aga jaapanlane mängu 1:6, 6:1, 7:6, 1:6, 6:4.

Oleme juba teatanud üllatusest, et itaallane Jannik Sinner (ATP 74.) alistas kindlalt David Goffini (Belgia, 11) 7:5, 6:0, 6:3. Kuid asetatutest pidid veel kohvrid pakkuma US Openi veerandfinalist Borna Coric (Horvaatia, 24) ja Alex De Minaur (Austraalia, 25), kes kaotasid väljaspool esisada asunud mängijaile – vastavalt Norbert Gombosile (Slovakkia, ATP 106.) ja Marco Cecchinatole (Itaalia, 110.). Cecchinato, kes alistas De Minauri ülekaalukalt 7:6, 6:4, 6:0, on siiski 2018. aasta Prantsusmaa lahtiste poolfinalist ja liivaväljakute spetsialist, mida De Minaur kindlasti ei ole.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

Kaks Prantsusmaa lahtiste nö väiksemat sorti favoriiti mängisid täna hoopis Hamburgi turniiri finaalis, kus Andrei Rublev (Venemaa, 5) alistas Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 2) 6:4, 3:6, 7:5, kuigi oli otsustavas setis 3:5 taga. Mäletatavasti mängis Tsitsipas suure edu maha ka US Openil Corici vastu. Roland Garrosis on Tsitsipas asetatud viiendana ja Rublev 13ndana.

scroll to top