Esimene suurüllatus meeste olümpiaturniiril: Stefanos Tsitsipas langes välja

Ugo Humbert tähistab pääsu fveerandfinaali. / Foto: AFP/Scanpix

Olümpiamängude meeste üksikmängus langes välja üks peamisi medalisoosikuid Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 3), kes kaotas Ugo Humbertile (Prantsusmaa, 14) 6:2, 6:7, 2:6.

Esimene sett ei tõotanud Tsitsipasele midagi halba, ta läks ette 5:1 ja vormistas võidu oma pallingul. Teises setis servisid mõlemad väga hästi, eriti Humbert, kes kogu seti jooksul kaotas oma pallingul ainult kolm punkti. Tsitsipas loovutas kuni tie-nreak’ini oma servil 9 punkti, mis pole ka palju ning viimases geimis veel ühe, mis otsustaski – tänu ainsale minimurdele võitis Humbert tie-breaki 7:4. Otsustavas setis tegi prantslane spurdi seisult 1:1, kui võitis neli geimi järjest. Viimane geim Humberti servil (seis 5:2) oli väga pikk, kuid Tsitsipasel jäi võimalus nelja murdepalli näol kasutamata.

Lihtvigu oli selles mängus palju – Humbert tegi neid 39 ja Tsitsipas 37. Kuid prantslase rünnak oli efektiivsem – ta tegi 30 ja Tsitsipas 17 äralööki. Tabeli alumises pooles jäid alles ainult venelased ja prantslased, kes peavad nüüd veerandfinaalis kaks omavahelist duelli. Karen Hatšanov (Venemaa, 12) võitis Diego Schwartzmani (Argentiina, 8) 6:1, 2:6, 6:1 ja kohtub Jeremy Chardyga (Prantsusmaa), kes varem oli välja lülitanud Hatšanovi kaasmaalase Aslan Karatševi. Humbert kohtub aga nüüd tõeliseks finaalipääsu soosikuks kerkinud Daniil Medvedeviga (Venemaa, 2), kes siiski kulutas kolm setti Fabio Fognini (Itaalia, 15) võitmiseks – 6:2, 3:6, 6:2.

Arst turgutab kuumuse käes kannatanud Daniil Medvedevit. / Foto: EPA/Scanpix

Kuid selle mängu keskne juhtum ei olnud Medvedevi võit, vaid tema korraldatud skandaal. Venelane nõudis vaheaega, et ta saaks kuumusest hinge tõmmata. Demonstratiivselt võttis ta ära jalatsid ja seljast särgi ning ütles kohtunikule: “Kes siis vastutab, kui ma siia väljakule suren!?” Lõpuks mängis ta pärast arstipausi edasi ja karistust lamentimise eest ka ei järgnenud.

Tabeli ülemises pooles jätkas aga Novak Djokovic (Serbia, 1) oma teed võimaliku kuldse slämmi suunas, kui alistas Alejandro Davidovich Fokina (Hispaania, 16) 6:3, 6:1. Järgmisena tuleb Djokovicil alistada kodus mängiv Kei Nishikori (Jaapan), keda küll fännid ei toeta (sest neid pole), aga kes on harjunud Tokyo kuuma ja niiske kliimaga.