fbpx
Close

Azarenka, Nishikori ja Stephens peavad koroonajuhtumi tõttu jääma täielikku isolatsiooni

Viktoria Azarenka on üks neist, kes kaks nädalat treenida ei saa. / Foto: EPA/Scanpix

Paljude tennisistide, kelle seas on ka suure slämmi turniiride endised võitjad Viktoria Azarenka (Valgevene) ja Sloane Stephens (USA) ning finalist Kei Nishikori (Jaapan), olukord läks Austraaliasse saabudes hullemaks, sest nende lennul avastati kaks positiivset koroonajuhtumit.

Tegemist oli tšarterlennuga QR4763, mis saabus Melbourne’i Los Angelesest, pardal enamasti need tennisistid, kes elavad Ameerikas või siis mängijad, kes osalesid Delray Beachi ATP turniiril. Pole avaldatud, kelle koroonaproov oli positiivne (võimalik, et need polnud üldse tennisistid), kuid kõik sellel lennul viibinud mängijad peavad nüüd kogu kahenädalase karantiiniaja veetma hotellis ja väljas treenida ei saa.

Mõned sellel lennul olnud mängijad on olukorda sotsiaalmeedias kommenteerinud. Nii kirjutas paarismängu maailma edetabeli 74. mees Nicholas Monroe (USA): “Enam oma toast välja ei saa.” Samas lennukis oli ka teine paarismängu spetsialist Artem Sitak (Uus-Meremaa), kes teatas: “Olime lähikontaktis haigega. Tellisin tuppa rattatrenažööri, ehk saab vähemalt selliselt ennast liigutada. Tõenäoliselt saame 29. jaanuaril välja ja siis kohe ATP250 turniirile.”

Nimetame veel mõned tugevamad üksikmängijad, kes olid lennul QR4763: Alison Riske (USA), Tennys Sandgren (USA), Guido Pella (Argentiina), Pablo Cuevas (Uruguai). Reeglid on igatahes Austraalias karmid, aga mängijad on sellest teadlikud, et hooaja esimese slämmiturniiri toimumine saab teoks ainult tänu erakordsetele meetmetele.

scroll to top