Naiste üksikmängus sai üks tabeliosa favoriitidest tühjaks, Simona Halep pääses napilt

Tänane üllataja Su-Wei Hsieh. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kui Australian Openi naiste üksikmängus suutsid esikümne tennisistid avaringis kaotusi vältida, siis kolmapäev hõrendas nende ridu kahe mängija võrra.

Juhtumisi olid nad mõlemad, Bianca Andreescu (Kanada, 8) ja Petra Kvitova (Tšehhi, 9), samas tabeliosas ning nüüd peab sealt pääsema veerandfinaali üks üllataja. Niisiis küsimus: kes jõuab veerandfinaali, omapärase mängustiiliga kogenud Su-Wei Hsieh (Taipei), vanuse poolest mitte võib-olla veel päris vanameister Sara Errani (Itaalia), 19ndana asetatud, ent viimasel ajal alavormis Marketa Vondroušova (Tšehhi) või 30-aastane rumeenlanna Sorana Cirstea, kes slämmiturniiri veerandfinaalis mängis vaid korra 12 aastat tagasi (!).

Hsieh oli see mängija, kes sõna otseses mõttes “peedistas” Andreescut. Mängu näinud kommentaatorid ütlesid, et 35-aastane taivanlanna, kes on praegu maailma esireket paarismängus, tegutses Andreescu vastu laitmatult. Heas vormis olles suudab ta vastasele peale suruda aeglase mängustiili ning pealegi on ta väga osav võrgus ja tilkpallide löömisel. Selle mängu kohta oli WTA tennisefoorumis huvitav nali:

Hsieh: “Mängime täna Su-Wei stiilis.”

Andreescu: “Ma ei taha.”

Hsieh: “Aga sul tuleb seda teha.”

Ei tea, võib-olla tulid Hsieh’le kasuks treeningud Kaia Kanepiga (nemad olid karantiiniperioodil harjutuspartnerid), aga tavaliselt kaitsvalt mängiv taivanlanna tegi isegi 16 äralööki, nende seas kolm ässa. Andreescu suutis küll punktiks vormistada 20 ründelööki, aga ta tegi 25 lihtviga Hsieh’ 14 vastu. Kohtumise tulemus oli 6:3, 6:2, seega ei tekkinud Andreescul mingit lootust.

Hsieh kommenteeris, et kui veel paar aastat tagasi ta ei tundnud ennast väljakul TOP10 mängijate vastu mugavalt, siis nüüd on ta pigem tugevate stiiliga kohanenud. Muide, tema edu tugevate vastu algas Naomi Osaka (Jaapan) alistamisest 2019. aasta Miami turniiril, kus taivanlanna lõpuks langes välja kaotusega Anett Kontaveidile veerandfinaalis. “See on imelik, aga mulle meeldib mängida asetatud vastastega, sest neil on paremad võimed ja oskused,” ütles Hsieh, kes nüüd peab kohtuma Erraniga.

Selles mängus on juba tegemist pisut sarnaste vastastega, sest ka Errani ei ole kõva lööja. Aga eks tase on itaallannal olemas, edetabeli kõrgeim koht viies (2013 mai) ja Prantsusmaa lahtiste finaalikoht 2012. aastast. Sarnaselt Hsieh’ga on ka Errani olnud maailma esireket paarismängus ja võitnud selles mänguliigis viis slämmiturniiri. Kuid vahepeal (2017-18) oli ta dopinguga pahuksis ja tagasitulekuks mängis üsna pikalt ITF-i turniiridel. Täna aga alistas Errani Venus Williamsi (USA) lausa 6:1, 6:0!

Kvitova jäi alla Cirsteale, kes ka pool aastat tagasi US Openil üllatas üht asetatud mängijat, kui alistas Johanna Konta (Suurbritannia), aga siis kaotas 3. ringis matšpallidelt Karolina Muchovale (Tšehhi). Cirstea mängis Prantsusmaa lahtiste veerandfinaalis 19-aastaselt (2009), aga hiljem on parimal juhul vaid korra kaheksandikfinaali jõudnud (2017 Australian Open). Kohtumises Kvitovaga oli otsustav sett üllatavalt ühepoolne, Cirstea võitis mängu 6:4, 1:6, 6:1. Võib uskuda, et Vondroušova vastu on rumeenlanna isegi kerge soosik.

Väljakukkumise äärel oli ka Austraalia lahtiste 2018. aasta finalist ja mullune poolfinalist Simona Halep (Rumeenia, 2). Ta oli Ajla Tomljanovici (Austraalia) vastu otsustavas setis taga 2:5. Võimalik, et Halep, kes on korduvalt raskeid seise päästnud, tulnuks ka seekord ise olukorrast välja, aga seekord vajus Tomljanovic ise vaimselt kokku. Eriti seisul 5:3 oma pallingul, kui ta ei suutnud ühtki korralikku ründelööki sooritada ja tegi ka ühe topeltvea. Pealtvaatajate ja poiss-sõbra Matteo Berrettini toetus austraallannat ei aidanud, Halep võitis 4:6, 6:4, 7:5.

Kui enne rääkisime ühest nõrgavõitu tabeliosast, siis kõige alumises veerandis on koos kolm suuremate favoriitide kilda kuuluvat mängijat: Halep, Arina Sabalenka (Valgevene, 7) ja Serena Williams (USA, 10), aga ka Prantsusmaa lahtiste võitja Iga Swiatek (Poola, 15), üllatusvõimeline Veronika Kudermetova (Venemaa, 32) ja nüüdseks kuus mängu järjest võitnud Ann Li (USA), kelle Grampians Trophy finaal Anett Kontaveidiga jäi korraldajate otsusel ära. Pole sugugi välistatud, et Li suudab üllatada ka 3. ringis Sabalenkat.