Kaia Kanepi sai Strasbourg’is kindla võidu

Kaia Kanepi mängimas Roomas. / Foto: Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi sai üle pika aja võidu maailma esisaja mängija üle, kui alistas Strasbourg’i WTA 250 turniiri avaringis Xinyu Wangi (Hiina, WTA 60.) 6:3, 6:2.

Põhitabelis oli Kaia sel aastal võitnud esisaja mängijaist vaid Aliaksandra Sasnovitšit jaanuari algul. Viimasel ajal on Kaia olnud hädas serviga, aga tänases mängus oli tema esimese pallingu õnnestumisprotsent 62, kui see eelmistes kohtumistes oli jäänud alla 50. Vastupidiselt servis hoopis tema vastane Wang kehvasti, sai esimest servi sisse 44% ja tegi 6 topeltviga. Kaia tegi neli topeltviga, aga lõi ka kolm ässa (Wang mitte ühtki).

Siiski oli Kaia esimese seti algul kaotusseisus. Ta kaotas avageimis oma servi ning seisul 1:2 ei kasutanud nelja murdevõimalust. Kuid see ei heidutanud Eesti tennisisti, kes võitis seejärel viis geimi järjest, nende hulgas kaks murret. Teises setis hoidis Wang avageimis servi, aga Kaia oli juba hoo sisse saanud. Ta mängis tagajoonel veenvamalt ja tegi ka vähem vigu. Kaia oli lähedal isegi “kinnisele munale”, aga seisul 1:5 teenis hiinlanna veel ühe geimi.

Teises ringis kohtub Kanepi kas Sorana Cirsteaga (Rumeenia, 5) või Clara Bureliga (Prantsusmaa), Kuna nende omavaheline mäng toimub alles esmaspäeval, ei tule Kaia üksikmängus homme kindlasti väljakule, aga võib-olla alustab paarismängu. Esialgu veel ajakava teada pole.