fbpx
Close

Petra Kvitova viis turniirivõitude arvu neljandasse kümnesse

Petra Kvitova mängimas Berliini finaalis. / Foto: Reuters/Scanpix

Tšehhitar Petra Kvitova on praegu tegevnaismängijaist kõige rohkem WTA pluss slämmiturniiride tiitleid võitnud tennisist, kui ta täna võitis oma 31. turniiri.

Tõsi, võib-olla tuleks tegevmängijaks pidada ka Venus Williamsit, kes on võitnud 49 turniiri, aga reaalselt ta mängib praegu vaid lünklikult. Neist, kes pidevalt kaasa löövad, on Kvitova võitude osas parim.

Täna alistas Kvitova (7) Berliini WTA 500 muruturniiri finaalis Donna Vekici (Horvaatia) 6:2, 7:6. Aga kui me eelmises loos kirjutasime, et Birminghamis võitnud Jelena Ostapenko (Läti) ei saanud punkte juurde, sest oli mullu Eastbourne’i finalist, siis Kvitovaga juhtus sama – tema võitis eelmisel aastal Eastbourne’i finaalis Ostapenkot ja nüüd sai Berliinist sama palju punkte, kui tal mullusest maha läks. Nii jäi tšehhitar edetabelis püsima 9. kohale.

Finaal Vekiciga kulges algul Kvitova paremuse tähe all, aga teises setis läks horvaaditar murdega ette. Kvitova murdis tagasi alles viimasel hetkel seisul 4:5. Tie-break’is oli rohkem ees Vekic, kes teenis ka esimesena settpalli seisul 6:5, aga Kvitova võitis 8:6.

Nii hakkab Kvitova turniirivõitudega järele jõudma oma vanusele, mis tal praegu on 33. Esimese WTA turniiri võitis tšehhitar 18-aastaselt Hobartis (Austraalia), aga nüüd on 14,5 aastaga saanud veel 30 võitu. Samas rütmis jätkates peaks Kvitova paari aastaga saama võidud ja vanuse võrdseks, aga lihtne see muidugi pole.

Enim turniirivõite (6) on Kvitoval aastast 2011, kui ta võitis ka Wimbledonis oma esimese slämmiturniiri. Kvitova paremuselt teine aasta on 2018 viie tiitliga. Muruväljakul võitis ta täna oma kuuenda turniiri ja kuna peale Wimbledoni (2) ei ole Kvitova mujal slämmiturniire võitnud, võibki murukatet pidada tema parimaks.

scroll to top