fbpx
Close

Elena Malõgina pürib Strasbourgis WTA 250 põhiturniirile, kus osaleb ka Kaia Kanepi

Elena Malõgina. / Foto: Igor Pissarev

Homme algab Strasbourgis WTA 250 turniir, kus põhitabelis on eestlannadest Kaia Kanepi, aga Elena Malõgina võib sinna pääseda kvalifikatsiooni kaudu.

Malõgina, kes on maailma edetabelis 361. kohal, on kvalifikatsioonis asetatud kuuendana. Reeglina sellise edetabelikohaga ei pääsegi WTA turniiri kvalifikatsiooni (kui ei anta vabapääset), aga järgmine nädal on teistest erilisem, sest peetakse ka Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsioon, kuhu on kogunenud suurem osa mängijaist edetabelikohaga 110-250. Seepärast oli ka Strasbourg’i valikturniir tugevamatest mängijatest tühi ja Malõginal vedas veel eriliselt, sest tabeliosas loobus viimasel hetkel kolmanda paigutatud mängija, kuid tema kohta ei täidetudki. Nii kohtub Malõgina pärast tänast võitu edasipääsumängus Severine Deppneriga (Prantsusmaa), kel polegi WTA edetabelikohta, aga ta sai korraldajailt vabapääsme.

Ka esimeses ringis kohtus Malõgina edetabelikohata Myrtille Georges’iga (Prantsusmaa), ent tema on parimal nädalal (2016 juuli) olnud 168. kohal ja seega peaks olema päris hea tasemega mängija. Georges avaldaski Malõginale südi vastupanu. Pärast avaseti 6:2 võitu jäi Malõgina taha 2:5 ja järgmine geim tema servil kestis 34(!) punkti ja vastasel oli kuus murdepalli, mis olid ka settpallid. Malõgina aga viigistas 5:5 ja omas tie-break’is 6:2 edu, kuid ei suutnud realiseerida nelja matšpalli ja kaotas 6:8. Õnneks kogus Eesti kolmas reket end otsustavas setis ja kuigi 5:2 eduseisul tuli vastane lähemale 5:4, võitis Malõgina 6:2, 6:7, 6:4.

Malõgina homse vastase Deppneri kohta võib veel lisada, et viimati kaotas ta ITF-i W15 turniiril Elisabeth Iilale 3:6, 6:7. Ei tahaks küll Iilat alahinnata, aga see tulemus siiski näitab, et Malõginale peaks Deppner olema lihtne vastane.

Kanepit ei ole esialgu veel üksikmängu tabelisse loositud aga ta mängib ka paari, kus eestlanna partner on neutraalse riigi tennisist Angelina Gabujeva, kes on pärit Venemaa Põhja-Kaukaasia regioonist. Gabujeva on paarismängu maailma edetabelis 104., aga üksikmängus 986. Sellegipoolest asendas ta täna kvalifikatsioonis viimasel hetkel loobunud (või otse põhiturniirile pääsenud?) esimese asetusega mängijat ja sai ka võidu. Kuid nagu eelpool mainitud, jäi kolmas asetus asendamata ja Deppner pääses mänguta edasi. Kanepi ja Gabujeva kohtuvad väga tugeva paariga Su-Wei Hsieh (Taipei)/Xinyu Wang (Hiina). Wang on üksikmängu edetabelis 60., aga Hsieh on kunagine paarismängu maailma esireket ja võitnud naiste paarismängus neli slämmiturniiri. Sel aastal üritab Hsieh tagasitulekut suurde tennisesse, kus ta üksikmängu edetabelis oli parimal nädalal 23.

Õhtul loositi ka üksikmängu tabel, kus Kanepi vastane avaringis on Xinyu Wang (Hiina, WTA 60.), kellega ta mängib pühapäeval kella 13 paiku ja ilmselt siis esmaspäeval on vastamisi ka paarismängus. Kirjutame sellest kohtumisest ka eelloo. Vaata Strasbourgi WTA turniiri üksikmängu tabelit siit.

scroll to top