fbpx
Close

Kellega Eesti märtsi algul Davis Cupil kohtub?

Colin Sinclair mängimas Cornelli Ülikooli tiimis. / Foto: Cornell University

4.-5. märtsil ehk täpselt kuu aja pärast toimub Tallinnas Forus Tondi Spordikeskuses Davis Cupi Maailmaliiga II grupi kohtumine, kus Eesti läheb vastamisi Vaikse ookeani väikesaarte meeskonnaga (Pacific Oceania). Kes sealt eestlastele vastu on tulemas?

Meeskond on komplekteeritud Okeaania saarte (va Austraalia ja Uus-Meremaa) tennisemängijatest. Selline koondis on osalenud Davis Cupil alates 1995. aastast, parim tulemus pärineb 2005. aastast, mil jõuti Aasia/Okeaania II grupis teise ringi. Mullu alistasid nad III grupi üleminekumängudel Süüria 2:1.

Okeaania tenniseliidu teatel on Vaikse ookeani saarte esireket 27aastane Põhja-Mariaanide tennisist Colin Sinclair (ATP 689). Teda toetavad 18aastane Clement Mainguy (Vanuatu), 22aastane Matthew Stubbings (Paapua Uus-Guinea), 24aastane Matavao Fanguna (Tonga) ja kogenud paarismängija 40aastane Brett Baudinet (Cooki saared), kes Davis Cupi osalenud 2000. aastast. Koondise kapten on Rob Krause (Fidži).

Okeaania esireket Sinclair on valgenahaline mängija, kes tähistas 27. sünnipäeva mullu detsembris. Ta on maailma edetabelis parimana olnud 419. kohal (august 2019) – kui võrrelda praeguse Eesti koondise mängijatega, on temast edetabelis kõrgemal olnud vaid Vladimir Ivanov (310.), aga hetkel ei ole ükski eestlane Sinclairist eespool. Mariaani saarte tennisist on võitnud kaks ITF-i 15-tuhandelist turniiri, neist ühe 2019. aastal ja teise alles äsja, möödunud aasta novembri lõpul Guatemalas. Sinclair oli tollel turniiril asetatud neljandana.

Ta on üsna palju turniire mänginud Euroopas või selle vahetus läheduses, näiteks Tuneesia linnas Monastiris, kus tihti osalevad ka Eesti tennisistid, mängis ta vahemikus november 2020 kuni aprill 2021 lausa 12 turniiri, kuid pole eestlastega kokku läinud. Sinclair mängis Monastiris ka eelmisel ja käesoleval nädalal, kui ta langes just täna välja veerandfinaalis. Seega ei tohiks vähemalt Okeaania esireketil olla pikk maa Eestisse sõita, sest ta resideerub hetkel Põhja-Aafrikas. Aastatel 2013-2017 õppis Sinclair USA-s, kus ta kuulus Cornelli ülikooli tennisevõistkonda.

scroll to top