fbpx
Close

Anett Kontaveit kohtub Peterburis šveitslannaga, kellele ta pole settigi kaotanud

Tagasi Venemaal – antud fotol mängib Anett mullu oktoobtis Moskva turniiril. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit on esmaspäeval algaval Peterburi WTA 500 turniiril asetatud teisena ja kohtub avaringis Jil Teichmanniga (Šveits).

Kui arvestada, et Teichmann asub maailma edetabelis 31. kohal, on ta asetamata mängijate seas turniiril üks tugevamaid. Kuid samas ei ole šveitslanna seni Anettile ohtlikuks saanud – natuke rohkem kui viis kuud tagasi võitis Eesti esireket US Openi 2. ringis Teichmanni 6:4, 6:1 ja kahes setis oli Anett võitnud ka 2020. aastal Cincinnati turniiril. Võidu korral tuleb Anettile ka teises ringis vastu TOP40 mängija, kas Sorana Cirstea (Rumeenia, WTA 32.) või Marketa Vondroušova (Tšehhi, 39.). Cirstead on Anett eelmisel aastal võitnud kolm ja kokku viis korda ilma ühegi kaotuseta, Vondroušovaga on tal seis 1:2, kuid viimases mängus Moskva turniiril sai Anett võidu.

Kui esimese kahe ringi loos võinuks siiski parem olla, on Anetti tabel mõnevõrra lihtsam selle poolest, et 5.-8. asetusega mängijaist ei sattunud tema tabeliveerandisse pisut ebamugavamad Elise Mertens (Belgia, 8) ega Jelena Ostapenko (Läti, 7), vaid Belinda Bencic (Šveits, 6), kellest Anett on viimastel aastatel kindlalt jagu saanud.

Vaadake Peterburi turniiri tabelit siit.

scroll to top