Töö kiire ja korralik – Kaia Kanepi ei kulutanud võitmiseks tundigi

Kaia Kanepi Melbourne’is. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepi ei andnud Anastasija Sevastovale (Läti) Australian Openi avaringis mingit sõnaõigust ja võitis 58 minutiga 6:3, 6:1.

Sevastoval oli mängu jooksul küll üks periood, kui ta võitis kolm geimi järjest pärast Kaia kiiret algedu 4:0. Kuid just nendes kolmes geimis tegi Kaia oma esimese seti 12 lihtveast 7 ja oma pallingugeimis kaks topeltviga. Aga seti lõpp kujunes uuesti ühepoolseks – punktid üldse pikaks ei veninud, kui Kaia sai hoo sisse, siis Sevastova nö rongi alt välja ei saanud.

Tulemuse poolest oli teine sett kindlam, ehkki kestis neli minutit kauem kui esimene. Erinevus oli nüüd selles, et eriti teise seti algul hakkas Sevastova ka ise vigu tegema. Kui ta esimeses setis oli teinud 6 lihtviga, siis teise seti esimese kolme geimiga ta juba ületas selle arvu (7). See fakt tegi Kaial võitmise veel lihtsamaks ja mäng võinuks lõppeda 7-8 minutit varemgi, aga Sevastova servil seisul 0:5, 15:30 lõi Kaia rabaku auti ja sealt veel matš pisut venis, sest ka viimane geim ei tulnud kiirelt.

Põhiliselt tänu kahele topeltveale ühe servigeimi Läti tennisist siiski murdis, aga muidu oli Kaia serv täiesti vääramatu. Esimeses setis andis ta esimeselt servilt ära üldse vaid ühe punkti, aga kokku võitis 74% (23st 17) punktidest. Sevastova teenis esimeselt servilt ainult pooled (50%) punktidest. Ning fakt, et otse pallingust sai Sevastova neli punkti rohkem (lätlannal 2 ässa ja 0 topeltviga, Kanepil 1 ja 3), isegi suurendas Kaia ülekaalu mängulises mõttes. Tagajoonel ikka Sevastova eestlannale kuidagi vastu ei saanud. Kokku tegi Kaia 18 äralööki ja 23 lihtviga, Sevastova vastavalt 7 ja 17. Aga vastasele peale sunnitud vigade osas oli Kaial suur ülekaal.

Nagu arvata oligi, kohtub Kanepi neljapäeval teises ringis tiitlikaitsja Sofia Keniniga (USA, 4), kes oli ootamatult raskustes vabapääsmega turniirile saanud Maddison Inglisega (Austraalia, WTA 130.). Esimeses setis oli Kenin 1:3 taga ja võitis lõpuks vaid 7:5, 6:4. Tõenäoliselt pannakse Kanepi ja Kenini mäng ühele kolmest Melbourne Park’i peaväljakutest. Ootame seda põnevusega!