Kaia Kanepi kaotas, aga võib ikkagi saada põhiturniirile

Kaia Kanepi Adelaide’is. / Foto: Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi jäi Adelaide 2 turniiri kvalifikatsioonis kaks tundi ja 9 minutit kestnud mängus alla Sorana Cirsteale (Rumeenia) 2:6, 6:4, 5:7, kuid ta võib õnneliku kaotajana (lucky loser) ikkagi saada põhiturniirile.

Põhitabelis peaks olema lausa kümme vaba kohta kvalifikatsioonist tulijaile, sest viimase hetke loobujaid oli palju. Neist, kes jäid kaotusega välja, on kõrgeima asetusega Amanda Anisimova (USA), kuid tema järel kohe Kanepi. Praegu pole veel kõik valikmängud lõpuni peetud ja tabel kinnitatud, aga Kaia edasipääs on reaalne.

Esimeses setis jäi Kaia taha 0:3. Tal oli kahes geimis võimalus murre tagasi saada, aga need jäid realiseerimata. Hoopis Cirstea murdis uuesti seti viimases geimis. Teises setis mängiti seisul 4:4 pikk geim, kus Kanepil oli viis murdepalli ja neist viimase ta realiseeris. Oma servi suutis Kaia selles setis hoida ja nii tuli ka võit. Otsustavas setis läks Kaia kohe murdega ette, aga andis selle tagasi seisul 2:1. Uuesti pääses Kaia ette 5:3, aga matšivõidule servides teenis ta ainult ühe punkti. Veel jättis Kaia realiseerimata murdepalli seisul 5:5 ja seejärel kaotas oma servi. Seega lõpetas Cirstea nelja geimivõiduga järjest ja sai olulise võidu, sest tema poleks edetabelikohaga (45.) pruukinud õnneliku kaotajana edasi pääseda.

Kaia serv oli seekord kehvem kui viimati Adelaide’is peetud mängudes, sest ta tegi kolme ässa kõrval kuus topeltviga ja lõi esimest servi sisse ainult 49% (Cirstea 69%). Esimeselt pallingult võitis Kaia 67 ja Cirstea 68% punktidest, aga kuna rumeenlanna sai esimest pallingut lüüa rohkem, langeski vaekauss tema kasuks. Murdepallide realiseerimisega olid hädas mõlemad – Kaial 11st 3 ja Cirsteal 13st 5.

Ootame nüüd päeva esimese poole jooksul, kas Kaia saab põhiturniirile või mitte.