fbpx
Close

Suurüllatus Miamis: maailma 74. reket võitis teise reketi

Sorana Cirstea. / Foto: AFP/Scanpix

Miami Masters 1000 turniir naiste üksikmängu veerandfinaalis sündis suurüllatus, kui Sorana Cirstea (Rumeenia, WTA 74.) alistas teisena asetatud Arina Sabalenka 6:4, 6:4.

Sabalenka oli küll asetatud teisena, aga tegelikult edetabeli põhjal tugevaim mängija, sest esireket Iga Swiatek võttis ennast viimasel hetkel turniirilt maha. Cirstea on samal ajal juba 32-aastane ja tema parim edetabelikoht (21.) pärineb ligi kümne aasta tagant (august 2013). Tolle edetabelikohani kerkis Cirstea siis, kui seni karjääris ainsal korral jõudis Masters 1000 turniiri finaali Torontos.

Cirstea alustas aastat 43. edetabelikohalt, aga kuna vahetas Austraalia lahtiste mulluse 1/8 finaali tänavuse avaringi kaotuse vastu, jäi punktidest ilma ja langes 70 hulgast välja. Uue treeneri Thomas Johanssoni (2002 Austraalia lahtiste võitja) juhendamisel on aga Cirstea mänginud suurepäraselt Indian Wellsis, kus ta jõudis veerandfinaali, ja nüüd Miamis. Jooksvas edetabelis on rumeenlanna tõusnud tagasi enam-vähem sinna (41.), kus ta aastat alustas.

Sabalenka, kes on 2023. aastal mänginud väga hästi, oli tänases veerandfinaalis liimist lahti. Valgevenelanna on alati vigu teinud, kuid viimasel ajal nende arvu siiski kontrolli all hoidnud. Täna see ei õnnestunud ja Cirstea võitis vaatamata sellele, et sai esimest servi sisse ainult 51%.

Naiste üksikmängu tabel on nüüd selline, et ülemise poole poolfinaalis Jessica Pegula (USA, 3) ja Jelena Rõbakina (Kasahstan, 10) vahel otsustatakse suure tõenäosusega turniiri võitja. Sest alumises pooles on Cirstea kõrval konkurentsi jäänud veel Jelena Aleksandrova (18) ja Petra Kvitova (Tšehhi, 15). Neist Kvitova on küll mitmel hooajal olnud maailma tipus (parim koht 2.), aga mitte kuigi heas vormis viimasel ajal.

scroll to top