Kaia Kanepi alustas kvalifikatsiooniturniiri võidukalt

Kaia Kanepi pärast võitu Adelaide’i esimesel turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi, kes vaatamata maailma edetabeli 32. kohale pidi Adelaide’i teist WTA 500 turniiri alustama kvalifikatsioonist, alistas möödunud ööl Anna Bondari (Ungari, WTA 77.) 6:1, 7:6.

Alates seisust 1:1 mängis Kaia esimest setti veenvalt, pärast seda kaotas ta viies geimis kokku vaid viis punkti ja nende hulgas oli ka kaks murret. Teise seti esimeses geimis päästis Bondar viis murdepalli ja suutis servi kaitsta, järgmises geimis oli ka ungarlannal üks murdepall, mille Kaia päästis. Pärast seda polnud kummalgi pallinguga muret. Ka tie-break möödus oma servi hoidmise tähe all – kui Kaia juhtis 6:5 oli kumbki teinud vaid ühe minimurde. Sellel seisul aga Bondar kaotas punkti servil ja nii oligi mäng läbi.

Kaia servi statistika oli väga hea, nagu võis ka eeldada, kui vastasel oli vaid üks murdepall. Ta lõi 6 ässa, tegi ainult 2 topeltviga, sai esimest pallingut sisse 58% ja võitis esimeselt servilt 86% ja teiselt servilt 64% punktidest. Kokku kaotas Kaia oma 10 servigeimis ainult 13 punkti ehk pisut üle ühe geimi kohta.

Kvalifikatsiooni otsustavas ringis kohtub Kaia pühapäeva öösel või hommikul (esialgu veel ajakava pole) Sorana Cirsteaga (Rumeenia, WTA 45.), kes täna sai kolmes setis jagu Camila Giorgist (Itaalia).

Adelaide 2 turniiri kvalifikatsioon on sedavõrd tugev, et esimesena on seal asetatud Amanda Anisimova (USA), kes on maailma 23. reket. Ilmselt esimest korda pärast 2015. aastat peab kvalifikatsioonis mängima endine maailma esireket Karolina Pliškova (Tšehhi), kes on asetatud viiendana. Kanepil on valikturniiril tema järel kuues asetus.