fbpx
Close

Elena Malõgina kohtub avaringis maailma 111. reketiga

Kimberly Birrell jaanuaris Kooyongi näidisturniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Elena Malõginal oli Strabourgi turniiri avaringi loosimisel pigem õnne, aga tema vastaseks tulnud Kimberly Birrell (Austraalia, WTA 111.) on selles mängus mõistagi favoriit.

Tõenäoliselt peetakse see kohtumine esmaspäeval, aga ajakava veel paigas ei ole. Malõgina mängule Tennisnet eelvaadet ei kirjuta, aga seda pole ka kuigivõrd vaja, sest jaanuaris kohtus Birrelliga Australian Openi avaringis Kaia Kanepi ja siis me temast juba kirjutasime.

Tolles eelvaates me ei osanud arvata, et Kaia võiks Birrellile kaotada, aga olud läksid järgmisel päeval eestlanna kahjuks. Nimelt kerkis palavus üle 35 kraadi just Kaia mängu ajal ja Birrell on sellise temperatuuriga rohkem harjunud. Pärast kohtumise lõppu algas kohe kuumusepaus, aga Kaia oli jõudnud juba kaotada 6:3, 6:7, 1:6.

Birrell oli Kaiaga kohtudes edetabelis 167. kohal, seega eeldab 56-kohaline tõus, et austraallanna on talve teisel poolel ja kevadel hästi mänginud. Nii see ongi – veebruari algul võitis Birrell Floridas W60 turniiri ja kerkis edetabelis 136. kohale. Veel 20 kohta kõrgemale tõusis Birrell pärast seda, kui ta oli jõudnud veerandfinaali Merida WTA 250 turniiril. Hiljem ei oli Birrell enam millegagi hiilanud, aga edetabelikoha on enam-vähem säilitanud. Kaasa aitasid kaks võitu Indian Wellsi kvalifikatsioonis, mis andsid Birrellile 30 punkti.

Birrell on tänavu veebruari algul kaotanud ka maailma 453. reketile, seega peaks 361. kohal asuval Malõginal vähemalt mingeid šansse olema. Aga samas võitis Birrell Meridas Xiyu Wangi ja Anna Bondarit, kes tollal olid vastavalt 62. ja 76. edetabelikohal. Teise saja mängijaid on ta võitnud lausa hulgikaupa.

Nüüdseks on selgunud, et Malõgina ja Birrell kohtuvad 2. väljaku neljandas mängus. Kuna esimene algab Eesti aja järgi kell 12, siis alates 16.30st, aga pigem, 17-18 vahel võime eeldada Malõgina mängu algust.

scroll to top