fbpx
Close

EELVAADE | Juba kolmas Wang on Eesti tennisistide vastane

Xinyu Wang Miami turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Wang on Hiinas üsna levinud perekonnanimi ja ühel hetkel oli sellenimelisi WTA edetabeli esisajas koguni kolm. Nüüdseks on aga 31-aastane Qiang Wang mängimise mõneks ajaks pooleli jätnud ja esisajast välja langenud ning jäänud on kaks nooremat.

Kerge ei ole vahet teha Xiyu Wangil ja Xinyu Wangil, kes on pealegi sündinud ka samal aastal (2001), kuid hetkel on Xiyu juba 22. sünnipäeva tähistanud, Xinyu tähistab septembris. Mõlemad mängisid ka mullu sügisel Tallinn Openil ja Xiyu Wang kaotas tookord avaringis Anett Kontaveidile. Pühapäeval on aga Strasbourgi WTA 250 turniiri avaringis Kaia Kanepi vastaseks siiski Xinyu Wang, kes Tallinnas kaotas avaringis Beatriz Haddad Maiale.

Kuna Xinyu ei ole kumbagi eestlannaga mänginud, saame seekord kirjutada temast pikema eelvaate. Xinyu Wang oli väga tugev juunior, kes tõusis 2018. aastal maailma neidude teiseks reketiks. Ta on võitnud ühe A-kategooria turniiri Osakas, aga juunioride suurel slämmil ei ole finaali jõudnud. 2018. aastal mängis Xinyu Wang Austraalia lahtiste ja Wimbledoni noorteturniiri poolfinaalis, kusjuures neist teises kaotas ta praegusele maailma esireketile Iga Swiatekile.

Täiskasvanute ITF-i turniiridel hakkas Wang mängima 2016. aastal, aga edetabelisse pääses aasta hiljem. 2018. aasta lõpus oli ta maailma 305. reket ja 2019, mis oli Xinyu Wangi viimane noorteklassi aasta, aga ta juunioride turniire enam ei mänginud, kerkis ta edetabeli 142. kohale. Nimetatud aastatel võitis ta neli ITF-i W25 turniiri, kõik kõvakattel. Hiinas jõudis ta kahel WTA turniiril teise ringi.

Peaaegu kõigi hiinlannade plaani lõi segi Covid-19 pandeemia, sest neid lukustati oma riiki rangemini kui paljude teiste maade tennisiste. Xinyu Wang pääses siiski septembri lõpul mängima Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni, aga kokkuvõttes ei toonud 2020. aasta talle mingit tõusu. Alles 2021. aasta novembris murdis Xinyu Wang lahti esisaja ukse ja seda napilt, tema hooaja kõrgeim ranking oli 99.

Mullu võitis Xinyu Wang juba kaks tugevat ITF-i turniiri, nende seas W100 võistluse maikuus Hispaanias. Just selle turniiri võidupunktid lähevad Wangil ülehomme arvestusest maha ja ta kindlasti langeb 60. kohalt, WTA Live Rankingu andmetel vähemalt 73. kohale. Paraku WTA turniiridel ei saatnud Wangi edu – mullu jõudis ta mõnel võistlusel teise ringi, aga mitte enamat. Tema parim tulemus WTA turniiridel, Praha WTA 250 poolfinaali pääs pärineb 2021. aasta juulist.

Tänavu on Xinyu Wangil läinud paremini ja Hua Hinis suutis ta Praha tulemust korrata. Märkimisväärne oli ka hiinlanna mäng Indian Wellsis, kus ta alistas Elise Mertensi ja Jekaterina Aleksandrova, kuid 3. ringis kaotas Barbora Krejcikovale. Euroopa liivaturniiridel ei ole ta sel aastal aga võitu veel saavutanudki. Tundub, et pigem on Xinyu Wang tugevam kõvakattel, aga ainus, mis selle arvamuse võiks ümber lükata, on fakt, et oma kaalukaima W100 tiitli võitis ta saviliival. Kokkuvõttes võime öelda, et siiski ei ole Xinyu Wang saavutanud nii head taset nagu tema noorteklassi tulemuste põhjal võis loota ja karjääri kõrgeim koht 59. ei ole ilmselt see, mida ta 21-aastaselt oodanuks.

Kui Kaia oleks samas vormi nagu mullu, peaksid kihlveokontorid teda homme favoriidiks, aga praeguses olukorras peetakse vastaste võimalusi umbes võrdseteks. Ennustusportaal Paf annab Kaia võidukoefitsiendiks 1,85 ja Wangile 1,93, see on üsna puhtalt 51-49 jõudude vahekord Kaia kasuks, kuid sisuliselt öeldakse selle kohta fifty-fifty.

Kohtumine peetakse Strasbourgi tennisekeskuse 1. väljakul, mis tegelikult on suuruselt teine. Kuna enne seda peetakse ainult kvalifikatsioonimängud, on Kaia ja Wangi kohtumine üks kahest, mis võib põhiturniiril esimesena lõppeda. Kõige varajasem algus võiks olla Eesti aja järgi kell 12.30, kuid pigem kell 13. Üldse peetakse pühapäeval viis esimese ringi mängu. Turniiri finaal tuleb pidada igal juhul mitte hiljem kui laupäeval, sest Prantsusmaa lahtised algavad pühapäeval. Vihmaohtu vastavalt prognoosile homme ei ole, ehkki praegu sajab palju igal pool, välja arvatud Põhja-Euroopas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top