Head mängu näidanud Jil Teichmann sundis Anett Kontaveidi alistuma

Anett Kontaveit, / Foto: AP/Scanpix

Anett Kontaveidi (2) jaoks lõppes Toronto WTA 1000 turniir ühe mänguga, sest otse 2. ringi pääsenuna jäi ta kohe alla Jil Teichmannile (Šveits, WTA 21.) 4:6, 4:6.

Anett oli eelmises kolmes mängus Teichmanni võitnud ja põhjus oli peitunud peamiselt selles, et mõlemad mängivad tagajoonel sarnases rütmis, aga see pigem soosib Eesti esireketit, kes reeglina teeb tempomängus rohkem äralööke. Anett tegi seda ka täna (14:9), aga üldiselt jäi äralööke siiski väheks ja pallivahetused kippusid kuskil protsendigs 55-45 lõppema Teichmanni kasuks. Muidugi on Teichmanni tagajoonemäng kõrgetasemeline, aga seni oli Anett sellega hakkama saanud, täna jäi napilt puudu. Lihtvigade suurem arv (35:26) ei olnud võib-olla ka määrav, aga arvatavasti oli kaotuse peamine põhjus hoopis selles, et Anett sai vähem tõrjeid mängu kui vastane. Punktides (69:55) oli Teichmanni paremus üsna selge ja sellest +14st küllaltki suur osa tuli tänu šveitslanna paremusele tõrjemängus.

Teichmann murdis esimeses setis Anetti servi kolmandas geimis, kus eestlanna tegi kaks topeltviga ja lisaks kaks lihtviga. Kuid seisul 2:3 mängis Anett hea geimi ja sai murde tagasi. Aga kohe järgmises geimis läks kõik viltu esimesest punktist alates ja kogu eelnenud geimi võitlus oli sellega nullitud. Enam Teichmann ei vääratanud ja viis seti võiduka lõpuni.

Teise seti algus oli Anettile õnnelik, paaril korral vedas ka nappide piiripallidega. Ta päästis seisult 0:30 suurepäraste löökidega oma servigeimi ja siis üllataval kombel võitis Teichmanni pallingu, kus vastane juhtis 40:0. Tundus, et nüüd on vähemalt võrdsus tagatud ja ehk saab murre otsustavaks, aga ikkagi oli Teichmann taas pallivahetustes sammu võrra ees ja ta võitis neli geimi järjest. Seisul 2:4 mängis Anett hiilgava servigeimi, aga paraku sellised välgatused täna pigem ei aidanud.

Servi statistikast veel nii palju, et algul oli Anetti esimese servi protsent halvem, kuid lõpuks vastase omast parem (69 vs 61). Kuid esimeselt servilt teenis Anett 60 ja Teichmann 70% punktidest – siin ongi vahe, et vastane suutis 1. servi paremini tõrjuda.

Inspira telekanalil mängu kommenteerinud Toomas Leius leidis, et vastase hea mäng oli Anetti kaotuse peamine põhjus. “Teichmann mängis väga head tennist, vaatame nüüd, mida ta Simona Halepi vastu teeb. Kui ta jõuab kaugele, siis võime öelda, et Anettil ei vedanud esimese vastasega,” arvas Leius.

Torontos/Montrealis ei ole Anett kunagi jõudnud 3. ringist (ainult ühel korral) kaugemale, järgmine turniir, mis toimub Cincinnatis, on talle keskelt läbi olnud edukam (veerandfinaal ja kaks korda 3. ring).