Mark Lajal jõudis Tuneesias veerandfinaali

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal (5) on nüüd Monastiris võitnud seitse mängu järjest, kui ta täna alistas ITF-i M15 turniiri 2. ringis Sheng Tangi (Hiina) 7:5, 6:3.

Lajal oli selles mängus favoriit, sest vastane asub ATP edetabelis alles 1784. kohal. Kuid esimeses setis oli Lajal teatud raskustes. Ta oli murdega taga veel seisul 3:5, aga siis võitis neli geimi järjest. Teises setis piisas Lajalile ühest murdest, mis viis ta ette 4:2, aga tegelikult oli lõpp veel põnev. Seisul 5:2 jäi Lajalil vastase pallingul kasutamata kolm matšpalli, omakorda seisul 5:3 oli hiinlasel kolm murdepalli, aga Lajal hoidis servi.

Lajal oli seekord väga hea murdepallide kaitsmisel, Tangil õnnestus neid võita vaid 10st 1. Lajal lõi 7 ässa, aga esimese servi protsent oli täna 57 ja esimeselt servilt võidetud punktid 64% (vastasel 62 ja 69%). Ent Lajal kallutas vaekausi enda kasuks teiselt servilt võidetud punktidega (63% vs 33%). Veerandfinaalis kohtub Lajal oma eakaaslase (19) Robin Bertrandiga (Prantsusmaa), kes on neljandana asetatud.

Daniil Glinka juba oli veerandfinaalis Tbilisi M25 turniiril, aga sealt edasi ei saanud, sest kaotas täna Bu Yunchaoketele (Hiina, 3) 4:6, 4:6. Vastane asub maailma edetabelis 379. kohal, seega olnuks Glinka võit üllatus. Glinka lõi 10 ässa, aga kaotas ikkagi kolm oma servigeimi ja murdis ise vastase ühel korral, aga seda esimese seti seisul 2:5, kui Bu’l oli veel varu ühe servigeimi näol. Glinka võitis esimeselt servilt koguni 87% (vastane 80) punktidest, aga teisel servil vaid 37%. Kuid M25 turniiril veerandfinaali jõudmine peaks Glinkat edetabelis nii palju tõstma, et ta pääseb TOP800 sekka.