Kaia Kanepi jäi Hamburgis tiitlikaitsjale alla

Kaia Kanepi Hamburgis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepi kaotas Hamburgi WTA 250 turniiri teises ringis mullusele võitjale Bernarda Perale (USA, 3) 6:7, 1:6.

Otsustavaks sai esimese seti tie-break, kus Kanepi oli algul ees 2:0 ja 3:2, aga enam ette ei saanud. Pärast teist minimurret juhtis Pera 6:4, kuid Kanepi sai selle tagasi ja viigistas 6:6. Seejärel kaotas ta punkti oma servil ja Pera lõpetas seti pallingupunktiga. Enne tie-break’i olid mõlemad teinud ühe murde, kuid Peral oli veel hea šanss seisul 5:5 nelja murdepalli näol. Seekord Kaia päästis geimi, aga tie-break’i kaotamise tõttu sellest kasu polnud.

Teises setis võitis Kaia ainult teise geimi, kuigi tal oli veel seisul 1:3 võimalus murre tagasi saada, aga kaks murdepalli jäid realiseerimata. Kokku võitis Kanepi 5st murdepallist ühe ja Pera 8st 3. Ka servil oli Pera kõigi näitajate poolest parem – ässad 6:2, esimese servi õnnestumisprotsent 65 vs 63, esimese servi punktid 74% vs 65%.

Eelmisel aastal võitis Pera Hamburgi turniiri finaalis Anett Kontaveidi 6:2, 6:4. See ei jäänud siiski Anetti karjääri viimaseks finaaliks, sest sügisel mängis ta tiitlile ka Tallinnas.