fbpx
Close

Prantsusmaa lahtiste mullune tšempion teenis veenva võidu

Barbora Krejcikova Tallinn Openil. / Foto: Karl Toomsoo

WTA 250 turniiri Tallinn Open esimese päeva ühes kesksemas mängus alistas Barbora Krejcikova (Tšehhi, 7) Ajla Tomljanovici (Austraalia) 6:1, 7:6.

Edetabelikohta arvestades ei olnud see võit üllatuslik, kuid Krejcikova pole viimasel ajal kuigi kindlalt mänginud ja seetõttu oli tema vorm kahtluse all. Näiteks oli Krejcikoval enne Tallinna turniiri kirjas 16 võitu ja 14 kaotust, seega bilanss vaid napilt plusspoolel. Pärast juulikuus Hamburgis veerandfinaali jõudmist polnud Krejcikova ühelgi turniiril pääsenud teisest ringist kaugemale.

Kuid tänases mängus oli tšehhitari esitus algusest peale kõrgetasemeline. Ta servis hästi ja suutis tõrjeid ohtlikult lüüa. Samuti mängis ta Tomljanovici vähemalt esimeses setis selgelt üle ka tagajoonemängus. Teises setis mäng võrdsustus ja mõlemad hoidsid oma servi üsna kindlalt. Siis kaotas Krejcikova seisul 5:5 pallingu ja võis oodata juba otsustavat setti, aga nagu naiste tennises tihti juhtub, ei suudeta just siis hästi servida, kui mängus on seti võit. Nii läks ka Tomljanoviciga, kes seisul 6:5 tegi ühe topeltvea ja veel paar lihtviga. Kuna tie-break’is servis Krejcikova lausa hiilgavalt (sisuliselt kõik esimesed servid joonel või selle lähedal), piisas Prantsusmaa lahtiste võitjale sellest, et austraallanna tegi veel ühe topeltvea. Tie-break kuulus tulemusega 7:3 Krejcikovale.

Väljaku intervjuus ütles Krejcikova, et esimene sett õnnestus tal väga hästi, aga teises mängis vastane paremini ja tal tekkis servil raskusi palli ülesviskega. “Sellegipoolest ma suutsin mängida ka teise seti piisavalt hästi, et võita,” lisas tšehhitar, kes oli juba jõudnud tutvuda ka Tallinnaga. “Vanalinn mulle väga meeldis ja võib-olla muu hulgas ka sel põhjusel, et see on sarnane Praha vanalinnaga.”

Enne Krejcikova ja Tomljanovici mängu peeti aga üks väga tasavägine lahing, kus Marta Kostjuk (Ukraina) mängis 6:4, 4:6, 6:3 üle Bernarda Pera (USA). Sel aastal kaks WTA turniiri ja ühe WTA Challengeri (125 K) võitnud Pera oli seekord peamiselt tagaajaja osas, aga ta tuli teises setis sellest rollist hästi välja, kui võitis seisul 0:3 viis geimi järjest. Aga Kostjuk parandas otsustavas setis tunduvalt esimese servi protsenti. Ta oli teises setis saanud esimest servi sisse ainult 46, aga otsustavas setis 61%. Ukrainlanna lõi 8 ässa, aga tegi ka 7 topeltviga. Kuna Pera murdis Kostjuki servi neli korda ja vastupidi viis korda, ei saa ilmselt mängijad serviga päris rahule jääda.

Kostjuk ütles pärast mängu, et Forus Tondi tennisekeskuse peaväljak jättis talle hea mulje. “Tavaliselt on kõikidel siseturniiridel üsna ühesugune Green Set kate, mis on pisut aeglane. Siin on väljak kiirem ja valgustus eriliselt hea,” ütles Kostjuk. Ukrainlanna oli Tallinnas ka kaks ja pool aastat tagasi FedCupi (praegu Billie Jean King Cup) turniiril, kuid tegi seekord põhjalikumalt linnaga tutvust ja käis ka Ukraina restoranis.

Tänaste mängude tulemusi näete siit.

scroll to top