fbpx
Close

Selgusid Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi vastased Prantsusmaa lahtistel

Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi enne Tallinn Openi poolfinaali mullu 1. oktoobril. / Foto: Karl Toomsoo

Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi esimesed vastased Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel on pigem keskmisest tugevamad, kuid loos oleks võinud olla ka halvem.

Kanepi kohtub Madison Keysiga (USA, 20), kes on viimasel ajal edetabelis pisut langenud, aga tema kõrge mängutase peaks olema teada. Ainus pluss on selles, et Keys on ikkagi pigem kiire põrkega väljakute mängija. Kuid samas on Keys ka liivaväljakul võitnud ühe WTA turniiri ja kaks korda finaali pääsenud. Ka Prantsusmaa lahtistel on Keysi kaks paremat tulemust Kanepi omadest napilt etemad – kui eestlanna on Pariisis kaks korda jõudnud veerandfinaali, siis Keys korra poolfinaali (2018) ja korra veerandfinaali (2019).

Kuid Kanepi on võitnud Keysi nende ainsas liivaväljakul peetud omavahelises mängus, kui 2015 Madridis jäi Kaia peale. Järgmised kaks mängu, aga need kõvakattel, on võitnud Keys, kes seega juhib 2:1. Ilmselt nende olulisim omavaheline mäng peeti 2017. aasta US Openi veerandfinaalis, kus Keys võitis 6:3, 6:3. Tookord jõudis Keys oma karjääri ainsal korral slämmiturniiri finaali.

Kontaveit kohtub maailma 38. reketi Bernarda Peraga (USA), kes üldiselt tasemelt peaks olema Keysist nõrgem, aga samas on tugevam liivaväljakul. Oma kaks ainsat WTA turniiri on Pera võitnud järjest möödunud suvel Budapestis ja Hamburgis, kusjuures neist teises finaalis alistas ta just Kontaveidi 6:2, 6:4. Neli nädalat enne seda peeti nende esimene omavaheline mäng, kui Wimbledoni avaringis jäi Anett peale 7:5, 6:1. Samas ei ole Pera Prantsusmaa lahtistel jõudnud kunagi 2. ringist kaugemale.

Kui vaadata eestlannade tabelit edasi, siis Kaial, kes kohtub ju avaringis asetatud mängijaga, on edaspidi lihtsam – tema järgmine vastane on kas Kristina Mladenovic (Prantsusmaa) või kvalifikatsioonist edasipääseja, kes ei ole veel loositud. Kaia kolmas vastane on aga tõenäoliselt Veronika Kudermetova (11), kes on kindlasti favoriit.

Anett peaks võidu korral teises ringis kohtuma Donna Vekiciga (Horvaatia, 22), kui ta võidab kvalifikatsioonist edasi pääsenud tennisisti.

Kaia ja Anett kuuluvad mõlemad ülemisse tabelipoolde, mistõttu peaksid avaringi mängu pidama samal päeval. Praegu veel avaringi kava avaldatud pole. Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top