fbpx
Close

EELVAADE | Uus kohtumine kolmenädalase vahega

Siin rõõmustab Anett Kontaveit pärast Bernarda Pera alistamist Wimbledonis. / Foto: Reuters/Scanpix

Bernarda Pera (USA, WTA 81.) on nüüd meie tennisesõpradele tuttav mängija, aga veel juuni lõpus siinmail temast kuigi palju ei teatud. Põhjus on selles, et just siis, natuke rohkem kui kolm nädalat tagasi kohtus Anett Kontaveit (1) Peraga Wimbledoni avaringis. Homne kohtumine leiab aset Hamburgi turniiri finaalis.

Loomulikult kirjutas Tennisnet eelmisele mängule ka põhjaliku eelvaate, kust saime teada, et mängijaks kerkis Pera Horvaatias, kuid 16-aastaselt kolis pere Ameerikasse ja alates 2013. aastast mängib praegu 27-aastane tennisist USA lipu all. Muidugi on eelloos kirjutatud lahti ka kogu Pera karjäär 2022. aasta juunini,

Ometi on kolme nädalaga päris palju muutunud, Pera ei ole enam teise saja mängija, mis ta oli (123.) Anettiga Wimbledonis kohtudes ja samuti ei ole tema WTA tiitlite arv enam null. Pärast 5:7, 1:6 kaotust Anettile jäi Pera alla ka WTA 125K turniiril Jasmine Paolinile (Itaalia), sõitis aga Prantsusmaalt otse Budapesti, kus alustas WTA 250 turniiri kvalifikatsioonist ja võitis seitse mängu järjest, Tugevaim vastane, kelle Pera Ungari pealinnas alistas, oli valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitš (tollal WTA 36.).

Kuna Hamburgis on Pera võitnud neli vastast, on ameeriklanna võiduseeria juba 11-mänguline. Kuid Hamburgis ta ei ole kohtunud kellegagi TOP50 seast – täpselt samamoodi nagu Anett, kellel ei ole ka olnud vastast esiviiekümnest. Finaalis nüüd selles mõttes teineteisest erinetakse, et Pera mängib TOP50 (lausa TOP5!) tennisistiga, aga Anett endiselt mitte.

Praegustel andmetel algab Hamburgi turniiri finaal kell 14 Eesti aja järgi, aga WTA kodulehekülg ei ole seda veel kinnitanud. Kui midagi muutub ja ilmuvad ka kihlveokontorite koefitsiendid, anname õhtul lisainfot.

scroll to top