fbpx
Close

Mark Lajal alistas Segovia Challengeril viiekordse slämmivõitja

Mark Lajal Morelosi Challengeril. / Foto: Morelos Openi Instagram

Pealkirjas toodud fakt ei ole iseenesest vale, aga täpsustuseks ütleme, et Eesti esireket alisyas Segovia (Hispaania) Challenger 100 turniiri avaringis Pierre-Hugues Herberti (Prantsusmaa), kes on viiekordne slämmivõitja paarismängus.

Herbert on siiski olnud ka päris hea üksikmängija, näiteks 2019. aasta veebruaris asus ta maailma edetabelis 36. kohal. Aga paarismängus on ta olnud number kaks. Kõik viis tiitlit on Herbert võitnud koos kaasmaalase Nicolas Mahut’ga, kes sai eriti tuntuks Wimbledoni pikima matši poolest. kui ta otsustavas setis kaotas John Isnerile 68:70.

Praegu on Herbert langenud maailma edetabelis 451. kohale, sest eelmise aasta suvest alates pidas ta pooleaastase pausi. Segovia Challengerile pääses Herbet tänu nn protected ranking‘ule ehk vigastuseelsele edetabelikohale. Kuid Lajali loosiõnne ei saanud siiski heaks pidada, sest Herbertil on ikkagi veel võimekust (ta on alles 32-aastane) mängida vähemalt teise saja tasemel. Tänavu on Herbert alistanud neli TOP200 mängijat.

Kuid tänases kohtumises oli prantslase peaaegu ainus relv esimene serv. Kohe, kui Lajalil õnnestus pikem tõrje ja pallivahetus venis kauemaks, võitis peaaegu kõik punktid eestlane. Vaid korra õnnestusid Herbertil ka head tõrjed – Lajal juhtis teises setis juba murdega, kui kaotas eduseisult 30:0 oma pallingu ja prantslane viigistas 3:3. Kuigi Lajalil oli pärast seda veel mitu murdepalli, tuli ikka mängida tie-break, kus Lajal läks kahe murdega ette 4:1, aga siis loovutas mõlemad oma servid. Õnneks otsustas veel üks minimurre seisuks 5:3, sest seejärel Lajal juba oma servi hoidis. Kohtumine lõppes 6:4, 7:6, Lajal kasutas 6st murdepallist 2, Herbert 2st 1.

Nagu võis arvata, lõi prantslane rohkem ässasid (7:1), kuid esimeselt servilt sai Lajal ikkagi rohkem punkte (80% vs 75%). Seda just tänu sellele, et Herberti tõrje oli kehvem.

Kuna täna mängiti Segovias vaid kaks esimese ringi kohtumist, saab Lajal järgmise vastase teada alles homme. Tennisnet küll eeldas, et USA-s mänginud Lajal võtab sel nädalal pausi, aga punktid pääsemaks US Openi kvalifikatsiooni on sedavõrd tähtsad, et Lajal sõitis Hispaaniasse, kus mängitakse erinevalt teistest Euroopa Challenger-turniiridest kõvakattel. Kuna Segovia asub 1000 m kõrgusel, pole seal Hispaanias viimasel ajal levinud 40-kraadist palavust. Täna mängiti õhtul, mil plusskraade oli 25 ringis.

scroll to top