fbpx
Close

Mark Lajal langes Hispaanias välja

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal kaotas Segovia (Hispaania) Challenger 100 turniiril kuuendana asetatud hispaanlasele Pedro Llamaz Ruizile (ATP 184.) 4:6, 3:6.

20-aastane Llamaz Ruiz, kes on siiski Lajalist seitse kuud vanem, sest saab tänavu sügisel 21, oli väga hea tõrjetel ja tabas järjekindla täpsusega tagajoont, ehkki ta ei mänginud sugugi nii teravalt nagu Lajali esimene vastane Pierre-Hugues Herbert (Prantsusmaa). Kuid prantslane oli tagajoonemängus palju kahvatum ja ilmselt sobis vastasena Lajalile paremini kui Llamaz Ruiz. Teises setis oli Lajal rohkem hädas ka esimese serviga, mida ta lõi sisse 55% (mängu keskmine 62%). Esimeselt pallingult teenis Lajal 50 ja vastane 75% punktidest, mis on ikkagi selge vahe.

Mõlemas setis suutis Lajal korra vastase servi murda, aga seda hetkel, mil ta oli juba ise kaks pallingugeimi loovutanud. Esimeses setis jäi Lajal taha 2:5 ja siis murdis, aga hispaanlasel oli veel servigeim varuks. Teises setis tuli Lajal 0:4 pealt järele 3:4, kuid kaks viimaste geimi, kaasa arvatud Lajali servigeimi, võitis Llamaz Ruiz kindlalt.

Lajal on mänginud viimastel turniiridel üle mitu väga tugevat vastast, aga kaotanud siis mängijale, kes pigem on edetabelis tagapool või tüüpiline liivaväljaku mängija nagu täna Llamaz Ruiz. Hea näide on Juncheng Shang (Hiina), keda Lajal võitis 6:2, 6:2, aga möödunud ööl alistas sama hiinlane Atlanta ATP 250 turniiril maailma 41. reketi Brian Sheltoni. Kahjuks ei ole Lajali mänge piisavalt näinud, et üldistada – nii ei saagi kindlalt väita, kas rohkem on küsimus vastaste sobivuses või Eesti esireketi enda ebastabiilsuses.

Maailma jooksvas edetabelis on Lajal tõusnud 220. kohale, mis oleks tema karjääri parim, aga erinevatel Challengeridel püsib veel konkurentsis üle kümne mängija, kes on Lajalist edetabelis kuni 30 punkti tagapool. Paljud neist võivad eestlasest mööduda, aga ilmselt kõik mitte ja TOP230 kohast peaks piisama pääsuks US Openi kvalifikatsiooni, mille osalejad määratakse 31. juuli edetabeli seisuga.

scroll to top