fbpx
Close

Kaks settpalli kasutamata jätnud Anett Kontaveit langes Prantsusmaa lahtistel välja

Anett Kontaveit Rooma turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Viimase viie hooaja jooksul neljandat korda ja nüüd kaks aastat järjest piirdus Anett Kontaveit Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel esimese ringi mänguga, kui kaotas täna Bernarda Perale (USA) 6:7, 2:6.

Anett alustas mängu paremini, oli tagajoonel piisavalt terav ja sellega hoidis Pera ründemängu vaos. Seisul 1:1 jäi eestlannal kolm murdepalli realiseerimata, aga seisul 2:2 tegi ta selle ära. Kuid alates Anetti eduseisult 4:2 kaldus initsiatiiv Pera poolele. Maksvusele pääses ameeriklanna nn ühe-löögi-mäng. Olukordades, kus mängija otsustab, et nüüd ma lähen ja löön selle palli ära, oli Pera edukam. Seisul 4:3 kaotas Anett pallingu nulliga ja tegelikult mängis enne tie-break’i vaid ühe hea geimi, kui ta seisult 4:5 servi kindlalt hoidis. Aga seisul 5:6 oli Anettil pigem õnne, sest Pera eksis ründelöögil, kus pool väljakut oli tühi, aga ta otsustas riskida ja lõi napilt auti. Lisaks tegi Horvaatia päritolu ameeriklanna ka täiesti ebaõnnestunud tilkpalli ürituse.

Tie-break’is oli Anett taga 2:4, aga mängis seejärel hästi, võitis hiilgava punkti vastase servil seisuks 5:4 ja siis virutas ässa. Paraku seisul 6:4 ei andnud Anett endale isegi võimalust settpalli võita, sest Pera ründas tema teist servi ja Anett kohe eksis. Järgmisel settpallil lõi ta tõrje auti. Pera võttis veel kaks punkti ja sett oli läbi. Teises setis oli Anetti ainus helge hetk neljandas geimis, kui ta võttis murde tagasi seisuks 2:2, aga enamat ei suutnud. Praeguses olukorras, kus Anetti on üle poole aasta vaevanud seljavigastus, oli vastane lihtsalt rünnakul võimsam.

Tõsi, äralöökide/lihtvigade statistika Pera paremust kuigivõrd ei näita. Ameeriklanna võitis äralöögid 22:20 ja tegi ühe lihtvea vähem (28:29), kuid ülekaal tuli sellest, et sunnitud vigu tegi Anett 25, aga Pera 13. Pallivahetustes jäid ikkagi eestlanna löögid pahatihti lühikeseks ja sealt Pera surve algaski ja paljudel juhtudel lõppes see sunnitud veaga (ehkki osa sunnitud vigu olid kindlasti ka esimese servi tõrjed). Esimese servi õnnestumisprotsent oli Anettil korralik (63), aga Peral lausa suurepärane (74).

Eksperdist treener Harri Neppi ütles, et Anett jäi eelkõige servil vastasele alla ja see hakka rohkem tunda andma alates esimese seti lõpust. “Ja lisaks tegi ta taktikalise vea settpallil servides – püüdis esimest servi lüüa kõvasti eeskäe poolele, mis on Peral tugevam. Vaja olnuks lüüa pigem kindla peale tagakäe alla ja sealt ei oleks korralikku tõrjet tulnud,” ütles Neppi.

scroll to top