fbpx
Close

EELVAADE | Kuidas algab Anett Kontaveidi esimene slämmiturniir ilma asetuseta?

Anett Kontaveit Austraalias. / Foto: Zumapress/Scanpix

Täpsustame kõigepealt pealkirja: muidugi ei ole tänavused Prantsusmaa lahtised päris esimene slämmiturniir, kus Anett Kontaveit ei oma asetust, aga vähemalt sellest ajast, kui ta hakkas võitma turniire ja jõudma Premier-turniiride veerandfinaali (2017), on ta alati olnud asetatud.

Seekord läks loos nii, et esimeses ringis asetatud mängijat Anettile vastu ei tulnud, aga tuli asetamata mängijate seast üks kardetavamaid – maailma 36. reket Bernarda Pera (USA), kellele Anett pealegi mullu Hamburgi turniiri finaalis kaotas.

Kuid see polnud mullu Kontaveidi ja Pera ainus kohtumine, vähem kui kuu enne Hamburgi finaali mängisid nad Wimbledoni turniiri avaringis ja seal võitis Anett. Aga homme on väljakukate siiski sama, mis oli Hamburgis ja võib-olla selle kohtumise tähendus suurem. Sellest, kuidas sai Horvaatias sündinud Perast USA tennisist ja kuidas tema karjäär kulges, kirjutasime Wimbledoni mängu eelvaates. Seetõttu ei ole teine eelvaade nii vajalik, aga igaks juhuks selle lingi avaldame.

Pera oli kindlasti elu parimas vormis mullu suvel – täpsemalt juulis-augustis pärast Wimbledoni. Eelnes ju Hamburgi turniiri võitmisele ka Budapesti WTA 250 esikoht, aga järgnes finaalipääs WTA 125K turniiril ja poolfinaali pääs WTA 250 turniiril USA-s – need peeti juba kõvakattel. Nelja turniiri jooksul võitis Pera 19 ja kaotas 2 mängu ning tõusis 130. edetabelikohalt (enne Budapesti) 45ndaks (enne US Openit). Hooaja lõpp läks Peral kehvemini ja näiteks Tallinn Openil kaotas ta avaringis Marta Kostjukile.

Pera 2023. aasta bilanss on 12 võitu ja 12 kaotust, aga see on parem, kui seljavigastusega võitleval Anett Kontaveidil. Ühelgi turniiril ei ole Pera 3. ringist kaugemale jõudnud, ent nende hulgas on ka Australian Open, kus ta teel 3. ringi alistas hiinlanna Qinwen Zhengi, tollal maailma 28. reketi. Indian Wellsis sai aga Pera jagu Ljudmilla Samsonovast, kes oli siis 12. reket. Samas on Pera 2023. aastal kaotanud neljale väljaspool TOP100 asunud mängijale, viimati Strasbourgis Clara Burelile (122.). Aprillis jõudis Pera karjääri kõrgeima edetabelikohani (32.), aga nüüdseks on neli kohta langenud.

Kihlveokontorid peavad homsete vastaste šansse enam-vähem võrdseteks. Ennustusportaal Paf annab Pera võidukoefitsiendiks 1,97 ja Anettile 1,84 – ameeriklannale paar protsenti parem kui 50-50. Mis on halb, et ka Kontaveidi ja Pera mäng 12. väljakul algab kell 12, kusjuures mõlema eestlanna ajad ei saa muutuda (välja arvatud vihma korral, aga ka siis hakkaksid need mängud üheaegselt pärast vihma) ja nad mängivad samal ajal. Ainult et väljak, kus mängib Anett, mahutab mitu korda vähem pealtvaatajaid kui 14. väljak, kus kohtuvad Kaia Kanepi ja Madison Keys.

scroll to top