Anett Kontaveit sai raskest hetkest üle ja jõudis Wimbledonis teise ringi

Anett Kontaveit pärast võitu. / Foto: Reuters/Scanpix

Katkes rohkem kui kaks kuud kestnud võidupõud, kui Anett Kontaveit (2) suutis Wimbledoni avaringis alistada Bernarda Pera (USA) 7:5, 6:1.

Viimati oli Anett võitnud Stuttgardi turniiri 2. ringis 21. aprillil. Vahepealse võidupõua ajal ta küll palju ei mänginud, aga kui arvestada, et selle põhjustas haigus ja Eesti esireket võinuks mängida rohkematel turniiridel, oli võiduta periood siiski pikk.

Anett alustas tänast mängu ülipika servigeimiga, kus ta tegi kolm topeltviga ja pidi päästma neli murdepalli. Kui aga see raske geim oli käes, tundus seisul 3:0, et Anett on ikkagi haigusest taastunud ja kõik läheb lepase reega. Anett päästis veel kaks murdepalli seisul 3:1, aga Pera hakkas üha rohkem tagajoonelt domineerima, ameeriklanna riskis ka sageli ja vähemalt sel perioodil oli teravam. Anetti madalseis tundus eriti sügav servigeimis seisul 4:4 ja nii saigi vastane servida seti võiduks, aga õnneks leidis Eesti esireket nüüd mõned head tõrjed ja pisut tuli appi Pera ise.

Kui enne arvasime ekslikult, et mäng läheb kergelt, siis seisul 4:5 oli samamoodi raske aimata, et nüüd võidab Anett kaheksa geimi järjest. Aga nii läks ja isegi seti võitmiseks ta ei pidanud pingutama, sest Pera tegi Anetti teisel settpallil topeltvea. Igatahes teises setis ei olnud enam jälgegi ameeriklanna teravusest ja nüüd domineeris juba Anett, kes enam end servil üllatada ei lasknud. Teises setis kaotas Anett oma pallingugeimides kokku ainult neli punkti.

Kuigi esimese geimi ja vahepealse mõõna ajal tegi Anett palju lihtvigu, jäi ta lõpuks äralöökide/lihtvigadega plussi 23/22 ja vastasel olid need numbrid vaid 11/27. Mõlemad tegid lõpuks kuus topeltviga, aga Pera patustas nendega palju tähtsamatel hetkedel. Ässad võitis Anett 5:1, kuigi vasakukäelise ameeriklanna serv oli kohati ohtlik. Murdepallide realiseerimine Anettil 8st 5 ja Peral 10st 2, eks selleski peitus paremus. Statistikas oli muidugi ka oluline vahe, et Anett võitis esimeselt servilt 71 ja vastane 57% punktidest. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Anettil 59, mis on tema kohta rahuldav, sest tavaliselt ta ikkagi lööb esimest servi sisse 60-65%.

„Anettil tekkis üks surnud hetk,“ kommenteeris TV3 Spordi ülekandes tennisekorüfee Toomas Leius. „Aga see oli aimatav, kui sa oled viimasel ajal vähe mänginud. Sellest üle saada on päris raske, aga Anett tuli toime.“

Anett ise ütles väljaku intervjuus, et talle meeldib murul mängida ja ta juba igatses Wimbledoni väljakuid. Kuid mingit konkreetset hinnangut tänase mängu kohta Anettilt ei kuulnud.

Teises ringis (arvatavasti toimub mäng kolmapäeval) kohtub Anett 22-aastase Jule Niemeieriga (Saksamaa, WTA 97.). Kui kirjutame teisipäeval eelvaate, saame sakslannat põhjalikumalt tutvustada, aga tänavuses Wimbledonis on seni läinud nii, et eestlannadel on aina sellised vastased, kellega varem mängitud pole.