fbpx
Close

Kaia Kanepi alustas Hamburgis võidukalt

Kaia Kanepi. / Foto: Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 93.) mängib sel nädalal Hamburgi WTA 250 turniiril, mille finaalis mängis eelmisel aastal Anett Kontaveit.

Kuna mullu toimus see turniir nädala võrra varem (finaal 23. juulil) oleks Anett praegu palju punkte kaotanud, aga tema nime enam WTA edetabelis ei ole. Kui mängija on ametlikult loobunud, siis tal enam ei jää edetabelipunkte, ehkki Anettil neid veel oleks.

Kanepi üritab nüüd jõuda vähemalt sama kaugele ehk finaali ja üks samm selleks on tehtud – Kaia alistas Kaja Juvani (Sloveenia, WTA 149.) 6:1, 6:4. Kuigi Juvan on alles 22-aastane, on ta edetabelis teinud viimasel ajal vähikäiku, sest parimal nädalal (jaanuar 2022) oli sloveenlanna 58. kohal. Seisuni 6:1, 2:0 ei kaotanud Kaia ühtki tõrjegeimi, ainsa geimi teenis Juvan Kanepi pallingul. Mängu lõpuosa oli võrdne, aga otsustas Kaia murre seisul 5:4.

Kaia võitis lõpuks nii esimeselt kui teiselt servilt võrdselt 59% punkte, aga Juvan ei saanud isegi üle 40% punktidest ei esimeselt ega teiselt servilt. Kaia realiseeris 12st murdepallist 6 ja Juvan 6st 2.

Teises ringis kohtub Kaia turniiri tiitlikaitsja Bernarda Peraga (USA, 3), kes siiski üsna raskelt 6:2, 1:6, 6:4 alistas maailma 201. reketi Zeynep Sönmezi (Türgi), kes jaanuaris võitis Tallinnas ITF-i W40 turniiri.

scroll to top