fbpx
Close

EELVAADE | Milline Karolina Pliškova astub homme Kaia Kanepi vastu?

– Karolina Plškova / Foto: EPA/Scanpix

Esmaspäeval kell 13.30 või veidi hiljem tulevad Berliini WTA turniiril väljakule Karolina Pliškova (Tšehhi, 4) ja Kaia Kanepi. Veel pool aastat tagasi võinuks julgelt öelda, et Pliškova on favoriit, aga täna ilmselt enam mitte.

Kanepi ei ole veel kordagi Pliškovat võitnud (seis 0:3), kuid kaks esimest mängu jäävad juba aastate taha. Mõlemal korral oli tulemus üllatav, sest nii 2008. kui ka 2013. aastal pidanuks favoriit olema Kaia. Pliškova sai mõlemale turniirile vabapääsmega ja üllatas, eriti esimesel kohtumisel, kui tšehhitar oli Praha turniiri ajal alles 16-aastane. Kolmas kohtumine peeti 2018. aastal Brisbane’is, kus Pliškova oli teisena asetatud ja Kaia pääses põhiturniirile kvalifikatsiooni kaudu. Ent tollal juba favoriidiseisuses olnud Pliškova, kel seljataga ka 8-nädalane periood maailma esireketina, võitis vaid 3:6, 7:5, 6:2.

Nüüd võiks ju selle põhjal öelda, et mida teeks äsja 37-aastaseks saanud Kaia 30-aastase Pliškova vastu, kui ta juba 2018. aastal kaotas. Kuid tegelikkus on selline, et Pliškova praegune vorm on 2018. aasta tasemega võrreldes hale vari, ent just Kaia on tänavu olnud parem kui kolmel-neljal eelmisel hooajal.

Pliškova karjäärist võiksime kirjutada pikalt, aga Te nnisnet on seda juba teinud. Kui 2019. aastal kohtus Indian Wellsi turniiril tšehhitariga Anett Kontaveit, avaldasime juba pika eelloo. Palju huvitavat ja värskemat materjali on ka 2021. aasta novembri eelvaates, kui Anett ja Pliškova kohtusid WTA finaalturniiril.

Alustuseks ütlemegi, et enne viimati mainitud mängu oli ka Kontaveit Pliškova vastu omavahelistes kohtumistes taga 0:3, kuid ta võitis Guadalajaras. Seega: miks ei võiks nüüd ajalugu korduda ja ka Kaia 0:3 seisust esimese võidu saada!?

Pärast WTA finaalturniiri pidas Pliškova tänavuse hooaja algul pikema pausi treeningul saadud käevigastuse tõttu. Australian Open jäi tšehhitaril vahele, ta alustas hooaega Indian Wellsis, kuid esimest võitu andis veel oodata. Alles siis, kui Charlestoni turniiril loositi Pliškova vastaseks maailma 215. reket Katarina Zavatska (Ukraina), sai ta lõpuks võidu. Enne oli aga kaotanud Indian Wellsis Danka Kovinicile ja Miamis Anna Kalinskajale, kes mõlemad kuulusid tollal esisaja lõppu.

Euroopa liivahooajal sai Pliškova Stuttgardi turniiri avaringis ülinapi (6:4, 4:6, 7:6) võidu kaasmaalanna Petra Kvitova üle, kuid see ongi tänavu ainus mäng, kus Pliškova on alistanud TOP50 tennisisti. Kõigile teistele selle taseme vastastele on ta kaotanud. Kuigi Strasbourgis jõudis Pliškova poolfinaali, ei kohtunud ta seal ühegi TOP50 mängijaga ja kaotas lõpuks Kaja Juvanile, kes oli tollal 81. reket. Prantsusmaa lahtistel oli Pliškoval väga hea loos, kui ta pidi järjest kohtuma kahe vabapääsme saanud prantslannaga, kuid neist teisele (Leolia Jeanjean, WTA 227.) ta kaotas 2:6, 2:6!

Kui homme ei oleks tegemist teistsuguse katte ja nii Pliškova kui ka Kanepi tänavuse esimese muruturniiriga, võiks küll julgelt ennustda, et Kaia võidab. Seda enam, et Eesti teist reketit tuntakse tennisemaailmas giant killer’ina. Tõsi, kas praeguses seisus Pliškova enam on giant, see on iseküsimus.

Kahjuks ei ole kihveokontorid veel jõudnud oma panuseid teha. Ennustusportaal Paf avaldab need kindlasti, aga sellega peab veel ootama. Ennustaks, et küllap tulevad koefitsiendid üsna võrdsed, sest Pliškova alavorm on ju ennustusgurudele teada, aga samas ei saa nad jätta arvestamata, et tšehhitar mängis eelmisel aastal Wimbledoni finaalis ja on muruväljakutel võitnud 3 WTA turniiri. Põhiline küsimärk on selles, milline Pliškova homme Kaia vastu astub.

Mäng peetakse Berliinis Steffi Grafi nimelisel peaväljakul teise kohtumisena, esimene algab Eesti aja järgi kell 12. Kindlasti ei alga Kanepi ja Pliškova mäng enne kella 13.30 (selline on ajakva klausel), aga kui väljaku esimene mäng kestab kauem, võib alata ka 14-14.30 paiku.

scroll to top