fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveit kohtub pommservijaga, kes ei armasta pikki punkte

Karolina Pliškova. / Foto: AFP/Scanpix

Eesti aja järgi kolmapäeva esimestel tundidel kohtub Anett Kontaveit Indian Wellsi turniiri kaheksandikfinaalis viiendana asetatud tšehhitari Karolina Pliškovaga, kes on ka endine maailma esireket.

Omavahel on need mängijad varem kohtunud vaid korra: eelmisel aastal Stuttgardi turniiri poolfinaalis võitis Pliškova 6:4, 6:2. Tol hetkel olid mõlemad üsna heas vormis, nii et teatud mõttes see kajastab jõudude vahekorda, kuid mäng peeti liivaväljakul.

Anettil õnnestus eelmisel aastal saada koguni kuus võitu maailma esikümne tennisistide üle. Tänavu on Eesti esireket esikümnega kohtunud kahel korral ja seis on 1:1 – Petra Kvitovat ta võitis, aga Angelique Kerberile kaotas. Kuid kindlasti mängib see fakt iseenesest rolli, et Anett on tugevate vastu olnud suhteliselt edukas.

Pliškova karjäär ei kulgenud esimestel profiaastatel ülesmäge kuigi kiirelt. Alles 2014. aasta suvel jõudis ta 22-aastaselt esmakordselt maailma TOP50 sekka, samas kui Kontaveit jõudis nimetatud tähiseni aasta võrra nooremana. Esialgu polnudki kindel, kumb kaksikõdedest on edukam, kas Karolina või Kristyna, kuid vähemalt 2016. aastal oli selge, et üks on teel tippu, teine aga paikneb praegugi esisaja lõpus.

Kui aastatel 2013-2015 võitis Pliškova neli WTA turniiri, siis ükski neist polnud Premier-taseme võistlus. Kuid 2016 saavutas tšehhitar kaks senise karjääri parimat tulemust: võitis Cincinnati Premier 5 turniiri ja jõudis US Openil finaali.

2017. aasta oli aga Pliškova karjääris just saavutuste ühtluse poolest parim. Aasta esimesel poolel võitis ta kolm WTA turniiri ning jõudis poolfinaali Indian Wellsis, Miamis ja French Openil. Kuna suvel olid tema kontos ka eelmise aasta Cincinnati ja US Openi kõrged punktid, kerkis Pliškova 17. juulil maailma esireketiks ning jäi sinna püsima 8 nädalaks – kuni US Openi (jõudis veerandfinaali) lõpuni.

Esireketi tiitlit pole Pliškova hiljem tagasi saanud, aga ta on stabiilselt mänginud esikümne tasemel. Ta lisas oma arvele veel kolm WTA turniirivõitu, mida Pliškoval on kokku nüüd 12. Ning suure slämmi turniiridelt on tal praeguseks kirjas neli veerandfinaali, kaks poolfinaali ja nimetatud finaal. Ainult Wimbledonis pole Pliškova jõudnud 4. ringist kaugemale, ent ta on murul võitnud kaks WTA turniiri.

Pliškova mängustiil on agressiivne ja põhineb eelkõige tema tugeval pallingul. Kiirem kui 180 km/h serv pole Pliškova jaoks haruldus. Maailma tippnaistega võrreldes käib Pliškova suhteliselt sageli võrgus. Pliškoval on aga üks väike miinus – ta üritab lõpetada punkte võimalikult kiiresti ega salli pikki pallivahetusi, mis tihti lõpevad tšehhitari lihtveaga. Võimalik, et siin on just Anettil mõtlemist – kuigi ka Eesti esireket ei eelista pikki punkte, on ta Indian Wellsis nii Monica Puigi kui ka Anastasija Sevastova vastu näidanud, et ta suudab neid hästi mängida küll. Pliškova vastu oleks kannatlikkusest võib-olla kasu?

scroll to top