Magda Linette juba poolfinaalis!

Magda Linette. / Foto: EPA/Scanpix

Poolatar Magda Linette, kes Austraalia lahtiste teises ringis alistas Anett Kontaveidi, on nüüdseks jõudnud juba poolfinaali, kui alistas täna Karolina Pliškova (Tšehhi, 31) 6:3, 7:5.

Linette, kes polnud varem kunagi jõudnud slämmiturniiril 3. ringist kaugemale, on nüüd eelmisest tähisest lausa kolm sammu edasi astunud ja teinud seda paar nädalat enne oma 31. sünnipäeva. Selline tõus näib väga ootamatu, aga samas on iseloomulik viimaste aastate naiste tennisele, kus paljud mängijad on üsna “tühjalt kohalt” jõudnud suurte saavutusteni. Ja Kontaveit on endiselt ainus mängija, kes suutnud Linette vastu seti võita. Nii tekib paratamatult küsimus, et miks meie tennisist ei võiks olla poolfinaalis, aga seda ainult ebaõnnega ka põhjendada ei saa.

Pliškova, kes oli mänginud tänavu Australian Openil üsna kindlalt, näis veerandfinaalis kuidagi uimane. Ja ehkki teises setis hakkas tema heade löökide arv tõusma, jätkas ta samas vigaderohkelt. Teist mängu järjest kaotas Linette kohe esimeses geimis oma servi (eelmises kohtumises Caroline Garciaga isegi kaks esimest servigeimi), aga hiljem pallis laitmatult ja kasutas ära ka seda, et Pliškova liialt riskeeris ja püüdis esimesel võimalusel rünnata. Kuid Linette serv oli enamasti täpne ja õigesse kohta platseeritud.

Kui esimese seti sai poolatar üsna kergelt kätte (ta võitis 3st murdepallist 2), siis teises setis hakkas Pliškova rasketes seisudes paremini mängima. Seisul 2:2 tuli Pliškova välja 0:40 ja seisul 3:3 15:40 kaotusseisust. Kuigi Pliškova näost paistis endiselt ükskõiksus, oli ta vähemalt mänguliselt hakanud võitlema. Aga see lõppes seisul 5:5, 15:15, kui ta lõpetas geimi kahe topeltvea ja eeskäelöögiga võrku. Linette, kes pärast esimest geimi enam servi ei loovutanud, pani mängule punkti.

Äralöögid jäid lõpuks viiki 18:18, aga lihtvigu tegi Linette 16 ja Pliškova 36. Kahe seti kohta on seda väga palju. Võib-olla on Linettel vedanud, et just tema vastu mängitakse halvasti (ei olnud ju Anett ka parimal tasemel, rääkimata Garciast, kes üle pika aja mängis halva matši), aga ainult sellega ka poolfinaali ei jõuta.

Linette ütles pärast mängu, et juba praegu on garanteeritud, et see turniir jääb talle eluks ajaks meelde. “Ma ei unusta seda kunagi. Esimest korda suutsin slämmiturniiril läbi murda. Minu jaoks on see olnud raske. Nüüd see jääb minuga kogu elu, olen tänulik. Ma ei saa veel väga elevile minna, sest turniir jätkub, aga olen juba praegu superõnnelik,” ütles poolatar.

Muide, maailma edetabelis on Linette järgmiseks nädalaks kindlustanud vähemalt 22. koha. Kui ta saab finaali, kerkib Linette igal juhul TOP15 sisse, aga tema koht (kas 14. või 15.) sõltub Viktoria Azarenka tulemusest.

Kõik märgid siiski näitavad, et poolfinaalis Linette tee enam ei jätku, sest Arina Sabalenka (5) näib olevat erakordses vormis. Kui Linette on kaotanud juba mainitud ühe seti, siis Sabalenka pole kaotanud ühtki ja ainult Belinda Bencic (Šveits, 12) on tema vastu suutnud ühe seti viia seisuni 7:5, ülejäänud setid on valgevenelanna võitnud 6:4 või kindlamalt. Täna alistas ta Donna Vekici (Horvaatia) 6:3, 6:2, ehkki tulemus on natuke petlik, sest mängiti väga palju võitluslikke geime, mis võinuks lõppeda ka teistpidi. Kuidas muidu sai sellise tulemusega mäng kesta tund ja 49 minutit!?

Kuid tõesti, Vekic realiseeris 14st murdepallist ainult 2 (Sabalenka 13st 5) ja sinna tema võimalused läksid. Esimeses setis oli 9st geimist 8-s vähemalt üks murdepall! Kui Vekic murdis tagasi ja jõudis viigini 3:3, oli ta vastase servil veel ees 40:15, aga pärast seda muutus mäng ühepoolsemaks. Teises setis oli Vekicil ainult neli murdepalli, millest ta ühe kasutas. Aga kuna Vekici esimese servi õnnestumisprotsent oli 50 ja tema teist servi ründas Sabalenka edukalt (Vekic võitis 35st punktist 9 ehk 26%), kaotaski horvaaditar oma 8st pallingugeimist 5.