Kaia Kanepi sai pärast head algust kindla kaotuse

Kaia Kanepi. / Foto: AP/Scanpix

Kaia Kanepi kaotas Berliini WTA 500 turniiri avaringis Karolina Pliškovale (Tšehhi, 4) väga kummalise tulemusega 7:6, 0:6, 0:6.

Sealjuures oli Kaia esimese seti võit täiesti teenitud. Ta oli üldpunktidega ka parem 52:49 ja omas Pliškova kolmes servigeimis kokku 7 murdepalli. Tõsi, ainult ühel murdepallil oli Kaial reaalne võimalus geim kätte saada, aga ta eksis lihtsal ründelöögil. Ülejäänud murdepallid päästis Pliškova tänu heale servile. Tšehhitar virutas algusest peale rohkem ässasid, aga oli algul servigeimides ebakindel. Ta tegi rohkem topeltvigu ja algul oli tunduvalt halvem ka esimese servi protsendi poolest, ent seti lõpuks jäi Kaia selles osas peale suhteliselt napilt 73% vs 70%.

Kui välja arvata paar esimest geimi, oli imekspandav, kui kiiresti harjusid mängijad muruväljakuga. Mõlemad tegid korralikke tõrjeid ja tagajoonelööke, eksisid vähe. Kuigi Kaia ei saanud murdepalle kätte, ei osutunud see õnneks otsustavaks, sest oma servigeimid hoidis ta ilma vastasele murdevõimalust andmata. Tie-break’is jäi Kaia minimurdega taha, aga Pliškova andis selle topeltveaga tagasi. Ja siis, tie-break’i seisul 6:5, lõpetas seti Kaia hiilgav tõrje.

Teise seti esimese geimi mängis Kaia ebakindlalt ja tundus, et see on ikka seesama pingelangus, mida naiste tennises sageli esineb, kui oled seti raskelt kätte saanud. Tol hetkel ei arvanud keegi, et Kaia ei saagi enam geimi. Seda enam, et kuus geimi hoidis ta pallingut ühegi murdepallita ja siis kaotas kuus servigeimi järjest… Seda ei juhtu küll sageli. Kuid tuleb märkida, et Pliškova mängis üha paremini. Pigem oli 6:0, 6:0 tingitud tema hiilgemängust. Muidugi oli Kaia oma tavatasemest kehvem, aga mänguliselt polnud see päris katastroof, sest kahes viimases setis mängiti kokku viis pikka geimi. Aga nagu teame, Kaia neist ühtki ei võitnud.

Kui esimeses setis võitis Kaia äralöögid 21:19, siis kokkuvõttes jäi alla 31:44. Lihtvigu tegi eestlanna 17 ja Pliškova 18. Plussi jäid seega mõlemad. Kaia kaotas kahes viimases setis punktid kokku 28:56, mis ei olegi nii halb kaht “muna” arvestades. Ässadega jäi Pliškova peale 17:5, mis tähendab, et mängust tehtud äralöögid võitis ta vaid 27:26.

Lõpuks jäi Kaia esimese servi protsendiga alla 59-69. See on kindlasti üks peamisi näitajaid, miks eestlanna enam teises-kolmandas setis ei suutnud oma servil domineerida. Esimeses setis 73-protsendilise näitaja saavutanud Kanepi lõi kahes järgmises setis esimest servi sisse vastavalt 45 ja 43%. Kuna teiselt servilt võitis Kaia ju ainult 35% (Pliškova 53%) punktidest, ei tohtinud ta lubada alla 50-protsendilist esimest servi – Pliškova lõi väga paljud teised servid otse tõrjelt punktiks. Murdepalle realiseeris Pliškova 8st 6 ja Kanepi 8st 0. Ehkki samas ei tähendanud 7 murdepalli kasutamata jätmine Kaiale midagi, sest ta selle seti ju võitis.

Pliškova on terve hooaja mänginud kesiselt, aga muru on kindlasti tšehhitarile edukam kate ja Eesti fännide õnnetuseks sattus ta sel aastal esmakordselt vormi just kohtumises Kanepiga.