Maailma 205. reket võitis Hollandis, Andy Murray jäi napilt turniirivõidust ilma

Andy Murray Stuttgardis. / Foto: AFP/Scanpix

Meestel peeti lõppeval nädalal kaks ATP250 turniiri, kus tervikuna tegi kaasa ikkagi üsna tugev seltskond: maailma esikümnest mängisid Stuttgardis Stefanos Tsitsipas (Kreeka) ja Matteo Berrettini (Itaalia), ‘s-Hertogenboschis (Holland) aga Daniil Medvedev ja Felix Auger-Aliassime (Kanada).

Peamine üllatus sündis Hollandis, kus vabapääsmega (wild card) turniiril pääsenud Tim van Rijthoven (ATP 205.) alistas poolfinaalis ja finaalis vastavalt Auger-Aliassime’i ja Medvedevi! Sealjuures ei ole van Rijthoven enam mingi noor tulevikulootus, vaid juba 25-aastane mängija, kes varasema karjääri jooksul pole maailma edetabelis olnud kordagi kõrgemal kohal kui 175. Finaalis alistas hollandlane Medvedevi lausa 6:4, 6:1, murdes venelase servi neli korda. Van Rijthoveni spurt algas esimese seti seisult 4:4, kui ta võitis seitse geimi järjest ja juihtis teises juba 5:0. Teise seti esimese viie geimi jooksul kaotas hollandlane ainult viis punkti!

Stuttgardis oli peategelane tehispuusaga mängiv endine maailma esireket Andy Murray (Suurbritannia, ATP 68.), kes teel finaali alistas mitu tugevat vastast, nende hulgas veerandfinaalis Tsitsipase 7:6, 6:3. See oli Murray esimene võit maailma esikümne mängija üle pärast puusaoperatsiooni. Kuid finaalis pidi Murray Berrettinile alla vanduma 4:6, 7:5, 3:6. Kui Murray võitis teise seti viimase geimi vastase pallingul nulliga, tekkis tal ilmselt pingelangus ja kolmanda seti esimeses geimis kaotas šotlane ise oma servigeimi nulliga. Sellest ta enam välja ei rabelenud.

Maailma edetabelis 99-kohalise tõusu teinud Van Rijthoven siiski esisajasse veel ei kerkinud, ta on homme avaldatavas rankingus 106. kohal. Murray tõusis aga TOP50 sekka (47.). Viimati oli Murray esiviiekümnes neli aastat tagasi (28. mai 2018).

Lisame, et WTA 250 turniiridel läks esikoht ‘s-Hertogenboschis Jekaterina Aleksandrovale ja Nottinghamis Beatriz Haddad Maiale (Braiilia). Aleksandrova üllatas finaalis esimesena asetatud Arina Sabalenkat ootamatult kindla 7:5, 5:0 võiduga. Aleksandrova oli murdega taga 2:4, aga kaotas pärast seda vaid ühe geimi. Haddad Maia alistas aga veerandfinaalis esimesena asetatud Maria Sakkari (Kreeka). Seega suutis neljal turniiril esikümne tennisistidest võita vaid Berrettini.