fbpx
Close

Austraalia lahtiste avaringis langes vaid üks esikümne mängija

Dajana Jastremska oli ainus, kes suutis avaringis alistada esikümne mängija. / Foto: AFP/Scanpix

Kolm päeva mängiti Austraalia lahtistel meistrivõistlustel esimese ringi kohtumisi ja Tennisnet võib ka põhjendada, miks me alles nüüd sellest kokkuvõtte teeme – midagi erilist neis mängudes ei juhtunud.

Peamised favoriidid on kõik alles, sest ainus välja langenud esikümne mängija Marketa Vondroušova (Tšehhi, 7) päris nende hulka ei kuulunud. Mullu üllatuslikult Wimbledoni võitnud Vondroušova turniirivõidu võimalusi hinnati umbes 1/50 ehk 2%. Vondroušova kaotas 1:6, 2:6 ukrainlanna Dajana Jastremskale. See tulemus poleks olnud ootamatu 2019. või 2020. aastal, kui Jastremska TOP30 sisse (parim koht 21.) mahtus, aga praegu oli 23-aastane ukrainlanna langenud 93. kohale. Kuid ta näitas Vondroušova vastu sama võimast mängu nagu parimatel aegadel – võiks öelda, et ta lõi lihtsalt platsi puhtaks.

Lisaks Vondroušovale on veel välja langenud endisi slämmivõitjaid, aga neis mängudes üllatust polnud. Iga Swiatek (Poola, 1) läks kohe kokku Sofia Keniniga (USA), kellega nad olid vastamisi ka 2020. aasta Prantsusmaa lahtiste finaalis. Lisaks oli Kenin samal hooajal võitnud Austraalia lahtised. Halb loos mõlemale, aga Swiatek ei pea lõpuks kurtma, sest ta võitis 7:6, 6:2 ja sai endale turniiri alustuseks hea mängu. Tegelikult oli ka teine sett tasavägine, kuid Kenin ei realiseerinud kahes geimis murdepalle, ent Swiatek realiseeris.

Välja langes ka emapuhkuselt naasnud neljakordne slämmivõitja Naomi Osaka (Jaapan), kuid temagi peab kurtma halba loosi, sest ta kohtus Caroline Garciaga (Prantsusmaa, 16), kes veel oktoobris oli esikümnes. Prantslanna võitis 6:4, 7:6. Mullune finalist Jelena Rõbakina läks kohe kokku Karolina Pliškovaga (Tšehhi), kes pole küll slämmivõitja, aga on finalist ja endine maailma esireket. Pliškova alustas kohe murdega, aga Rõbakina sai alguse kohmetusest üle ja võitis 7:6, 6:4. Nagu tulemustest näha, ei olnud favoriitide võidud kerged, aga sellise loosi puhul võis ka seda eeldada.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

Meeste üksikmängus jätkavad 17 paremat, aga välja kukkus 18. reket Nicolas Jarry (Tšiili), kes viies setis kaotas Flavio Cobollile (Itaalia, ATP 102.), kes pääses põhiturniirile kvalifikatsiooni kaudu. Kuid Jarry pole ikkagi nii kõva mängija, et seda tulemust suureks üllatuseks tituleerida. Mõnes kohtumises oli pigem isegi üllatus asetatud mängija võit, kui näiteks Adrian Mannarino (Prantsusmaa, 20) alistas 1:2 kaotusseisust kolmekordse slämmivõitja Stanislas Wawrinka (Šveits).

Samamoodi kohtus asetatud mängija Felix Auger-Aliassime (Kanada, 27) endise slämmivõitja Dominic Thiemiga (Austria). Auger-Aliassime langes alates 2023. aasta kevadest “sügavasse auku”, aga tuli sellest siiski välja oktoobris Baseli turniiri võitmisega. Thiemist sai kanadalane jagu 6:3, 7:5, 6:7, 5:7, 6:3.

Favoriitidest kõige napimalt pääses edasi Andrei Rublev (5), kes brasiillase Thiago Seyboth Wildi vastu kaotas 2;0 eduseisust kaks järgmist setti ja jättis otsustavas setis kasutamata neli matšpalli seisul 6:5. Tie-break’is jäi venelane taha 2;5, kuid pärast kaotas vaid ühe punkti – 10:6. Seyboth Wild on ilmselt “venelaste hirm”, sest mullustel Prantsusmaa lahtistel alistas ta Daniil Medvedevi. Teine üllatus jäi aga napilt sündimata. Rublevi võidunumbrid olid 7:5, 6:4, 3:6, 4:6, 7:6.

Kõige veenvama võidu sai aga slämmiturniiride kolmekordne finalist Casper Ruud (Norra, 11), kes võitis hispaanlase Albert Ramos-Vinolase 6:1, 6:3, 6:1.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top