fbpx
Close

Novak Djokovici valitsemisaeg saab esmaspäeval lõpu

Novak Djokovic 2021. aasta Wimbledni võitjana. Ta võib tänavu kaitsta Londonis tiitlit, aga mitte ATP punkte. / Foto: Reuters/Scanpix

Suure tõenäosusega jääb serblase Novak Djokovici maailmarekordiks 373 nädalat ATP edetabeli esireketina, sest esmaspäevast ta enam tabelit ei juhi.

Kui WTA reguleeris Prantsusmaa lahtiste eelmise aasta punktide kustutamise juba eelmisel nädalal, siis ATP teeb seda nüüd, sest mullu algas Roland Garrosi slämmiturniir koroonapiirangute tõttu nädala võrra hiljem. Seega võetakse eelmise aasta punktid alles homme maha, ehkki tänavused juba eelmisel esmaspäeval lisati.

Djokovic kaotab mullused 2000 võidupunkti ja langeb edetabelis kolmandaks. Temast mööduvad Daniil Medvedev ja Alexander Zverev (Saksamaa). Esikümnes on veel selline muutus, et Casper Ruud (Norra) kerkib viiendaks ja Prantsusmaa lahtiste mullune finalist Stefanos Tsitsipas (Kreeka) langeb kuuendaks.

Kuna Wimbledoni turniiril tänavu ATP (ja samuti WTA) punkte ei jagata, kaotab Djokovic olenemata tulemusest ka selle turniiri mullused 2000 võidupunkti ja võib edetabelis langeda isegi kaheksandaks olenevalt teiste mängijate tulemustest kahel järgneval nädalal. Serblase olukord pole roosiline ka US Openit arvestades. Praegu kehtivad USA-s reeglid, et välismaalaste riiki sisenemisel ei nõuta enam negatiivset koroonatesti, aga ilma vaktsineerimitõendita Ameerikasse ei lubata. Kui kahe kuu jooksul reeglid ei muutu, jääb Djokovicil mängimata ka US Open, kus ta mullu finaali jõudis.

Mõistagi on serblasel võimalus uuesti esireketiks tõusta, aga ta peab sisuliselt nullist alustama ja järgmisel aastal taas mõned slämmid võitma. Nii võib eeldada, et 12. juuni 2022 on Djokovici karjääri viimane päev esireketina.

Wimbledoni punktide äravõtmine ei muuda Medvedevi ja Zverevi jõudude vahekorda, sest eelmisel aastal lamgesid mõlemad välja 1/8 finaalis. Esmaspäevast alates juhib Medvedev Zverevi ees 875 punktiga ja see vahe peaks mingiks ajaks ligilähedaselt säilima, samas ei ole tagant eriti ohustajaid, sest Wimbledoni võit punkte ei anna. Võib oletada, et Medvedev ja Zverev püsivad esimesel-teisel kohal vähemalt kuni US Openi lõpuni.

scroll to top