fbpx
Close

Sakkari ja Pliškova langesid Wimbledonis välja

Marta Kostjuk üllatas Maria Sakkarit pärast avaseti nulliga kaotamist. / Foto: AFP/Scanpix

Wimbledoni naiste üksikmängus langes täna välja teine esikümne mängija, kelleks oli Maria Sakkari (Kreeka, 8). Ta kaotas maailma 36. reketile Marta Kostjukile (Ukraina) 6:0, 5:7, 2:6.

Pisut ebaharilik tulemus on mõjutatud vihmapausidest ning isegi võitja Kostjuk tunnistas, et tänu pausidele suutis ta vastase hoogu pidurdada. Kostjuki sõnul aitas teda eriti teine paus teise seti keskel. “Mul oli nüüd aega ennast kokku võtta ja ma ei oska tõesti arvata, kuidas võinuks matš lõppeda, kui neid pause poleks olnud,” ütles Kostjuk.

Ukrainlanna oli teise setis kaks korda murdega ees, aga Sakkari viigistas seisuks 5:5. Kuid kohe tegi Kostjuk kolmanda murde ja võitis seti. Otsustavas setis oli Sakkari viimane võimalus seisul 1:4, kui ta oli juba kaks oma servigeimi kaotanud. Aga pikas geimis päästis Kostjuk kaks murdepalli ja 5:1 edu oli juba muruväljakul liiast.

Välja langes ka endine maailma esireket ja kahe slämmiturniiri finaalis mänginud Karolina Pliškova (Tšehhi), kes nüüdseks on langenud edetabelis 19. kohale, aga Wimbledonis on asetatud 18ndana. Pigem on Pliškova kaotus suurem üllatus kui Sakkari kaotus, sest tšehhitari vastane oli 28-aastane serblanna Natalija Stevanovic, kes asub maailma edetabelis 225. kohal, kuid siiski läbis kvalifikatsiooni. Pealegi kaotas 2021. aasta Wimbledoni finalist Pliškova 2:6, 3:6. Statistikat vaadates tundus, et Pliškova kirstunaelaks sai võrgumäng, sest võrku tulles võitis ta 14st punktist ainult 5 (vastane 6st 5).

Kreeka päev võinuks täna olla hullemgi, aga meeste poolel suutis Stefanos Tsitsipas (5) ligi 4 tundi kestnud mängus alistada Dominic Thiemi (Austria) 3:6, 7:6, 6:2, 6:7, 7:6. Otsustavas tie-break’is oli Thiem pärast 2:1 edu kogu aeg tagaajaja osas ja ehkki ta viigistas minimurded, kaotas austerlane viimase punkti oma servil seisul 8:9.

Huvitav on see, kuidas kolm kuulsust on tabelis niivõrd kõrvuti. On ju Thiem ja Tsitsipas kahe peale mänginud kuue slämmiturniiri finaalis ja ühe võitnud (Thiem 2020 US Open), kuid nüüd kohtub kreeklane Andy Murrayga (Suurbritannia), kel on üksi ligi kaks korda rohkem (11) finaale kui Thiemil ja Tsitsipasel kokku ning kolm korda rohkem võite. Kuid Thiem ja Murray pole asetatud ja nii tulebki Tsitsipasel vastamisi astuda kahe slämmivõitjaga järjest, ehkki ta ise on maailma viies reket.

scroll to top