fbpx
Close
PAF.ee

EELVAADE | Kontaveit – Cirstea: kas kolm on kohtu seadus?

– Sorana Cirstea / Foto: AFP/Scanpix

Kui Kaia Kanepi ja Jelena Rõbakina mängule kirjutasime pikema eelvaate, siis Anett Kontaveidi (22) ja Sorana Cirstea (Rumeenia) matšist ei ole meil midagi suurt lisada, sest alles need mängijad ju Dubais kohtusid. Kokku on see nende kolmas mäng veidi enam kui aasta jooksul.

9. märts oli see päev, mil Kontaveit võitis Cirstea 6:4, 7:5 ja eelvaadet saate lugeda siit. Selles on omakorda link veel varasemale eelvaatele, kui mängijad kohtusid esimest korda. Kuigi Anett võitis selle kohtumise napimalt, peitus põhjus ka reielihase vigastuses ja kuumas ilmas. Aga homme on Miamis umbes samasugune 30-kraadine kuumus, mis vähemalt eelmises mängus lõuna poolt pärit Cirstead vähem häiris.

Samas on Cirstea mängustiil olnud Kontaveidile sobiv. Rumeenlanna ei ole selline mängija, kes kohe palli kõvasti lööma hakkaks, ta ka pigem valmistab rünnakut ette. Nii käib nende mängus tihe ja peamiselt ühes rütmis “andmine”, mis on Anetti mängustiilile märksa soodsam kui näiteks Aliaksandra Sasnovitš, kes lööb iga palli kõvasti, ka neid, mida on võimatu punktiks lüüa.

Miami turniiri alustas Cirstea 6:2, 6:2 võiduga 16-aastase Katrina Scotti (USA) üle, kuid arvestades, et tegemist on maailma 443. reketiga, siis need numbrid midagi ei näita.

Kihlveokontorite silmis on Anett veidi enam kui kahe nädalaga saanud pisut suuremaks soosikuks, aga vahe pole siiski märkimisväärne – ennustusportaal Paf andis Dubai kohtumise eel Kontaveidi võidukoefitsiendiks 1,37, aga reedesele mängule 1,30. Jälle on Anett umbes 75-protsendiline favoriit.

Mängu algusaega hinnata on keeruline, sest Kontaveidi ja Cirstea kohtumine on 5. väljaku neljas. Hea on muidugi see, et kahe eestlanna mängud ei kattu. Kuna esimene mäng algab kell 17, siis alates 21.30st võime Anetti väljakule oodata, aga pigem ta alustab kella 22-23 vahel. Delfi TV kannab kohtumist üle.

scroll to top