fbpx
Close
PAF.ee

EELVAADE | Anett Kontaveidi ja Sorana Cirstea kordusetendus

– Sorana Cirstea / Foto: AFP/Scanpix

Natuke rohkem kui aasta tagasi samas Dubai turniiril, kuid tookord esimeses ringis alistas Anett Kontaveit rumeenlanna Sorana Cirstea 6:1, 6:3. Nii on teisipäevane mäng nagu kordusetendus.

Jah, seekord kohtutakse 2. ringis ja tulemus ei pruugi olla sama, aga Eesti tennisefänne sarnane mängu käik muidugi rahuldaks. Enne aastatagust mängu kirjutas Tennisnet ka eelvaate, kust me saime Cirstea karjäärist peaaegu kõik teada. Tolles eelvaates iseloomustasime Cirstead kui “säravate saavutusteta stabiilset mängijat” ja ega nüüdki rumeenlanna kohta midagi muud öelda ei saaks, sest vahepealse aasta jooksul ta samuti midagi säravat ei teinud.

Tõsi, see vahepealne aasta algas viiekuise pausiga, mistõttu saame rääkida vaid Cirstea mängust pärast koroonaviiruse vaheaja lõppu. Ja tuleks öelda, et rumeenlanna tulemused alates mullu augustist on olnud tema keskmisest veidi paremad. Ega muidu poleks juhtunud, et augustis oli Cirstea veel maailma edetabelis 76., aga nüüd 67.

Kuu aja pärast 31. sünnipäeva tähistav rumeenlanna on alates septembrist võitnud kolme mängijat, kes sel hetkel kuulunud maailma TOP15 sekka – US Openi teises ringis alistas ta Johanna Konta (Suurbritannia), Grampians Trophy teises ringis Belinda Bencici (Šveits) ja Australian Openi teises ringis Petra Kvitova (Tšehhi). See viimane võit on kindlasti kõige muljetavaldavam, sest äsja võitis ju Kvitova Doha turniiri. Ent samas on Cirstea kaotanud ka kolm kohtumist esisajasse mittekuuluvatele tennisistidele ja eelmisel nädalal Lyonis sai ta üsna kõva “kolaka” maailma 95. reketilt Nina Stojanovicilt (Serbia) 4:6, 0:6.

Kuid ei saa jätta märkimata, et pärast koroonaviiruse pausi on Cirstea võitnud ka turniiri ja seda just Dubais. Aga tegemist oli mullu detsenbris ITF-i 100 000 dollari auhinnafondiga võistlusega, kus TOP50 mängijad ei osalenud. Siiski oli Cirstea hea saavutus, et ta alistas sel turniiril neli asetatud mängijat, kes maailma edetabelis paiknesid kohtadel 52 kuni 65.

Niisiis saame Cirstead pidada arvestatava tasemega mängijaks, kes võib heal päeval Kontaveidi-sarnast tennisisti võita. Nagu Anett ise täna ütles, on tegemist kõva löögiga mängijaga, aga vähemalt aastatagune Dubai matš näitas, et 2/3 pikkadest ja ägedatest pallivahetustest võitis Eesti esireket. Cirstea stiil ei ole nii “mürgine” kui paljudel teistel tagajoone pallitagujail, sest ta mängib suhteliselt ühtlase rütmiga, mis sobib Anettile.

Peame taas ootama, mida ütlevad kihlveokontorid, aga aasta tagasi Dubais oli Anetti võidukoefitsient Cirstea vastu 1,37, mis tähendab umbes 70-protsendilist võidu tõenäosust. Arvatavasti tulevad ka praegused numbrid sellele sarnased.

Kohtumine toimub 3. väljaku teise mänguna, esimene algab kell 10. Seega võib arvata, et Anett alustab umbes samal ajala nagu täna ehk 11.30 ja 12 vahemikus.

scroll to top