fbpx
Close

EELVAADE | Kaia Kanepi esmatutvus Venemaa esireketiga

Jekaterina Aleksandrova mängimas Roland Garrosis. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Maailma 33. reketi Jekaterina Aleksandrova (Venemaa) tutvustust saite lugeda eelvaatest, mille Tennisnet kirjutas oktoobrikuus enne tema kohtumist Anett Kontaveidiga Ostrava turniiril.

Seal kirjutasime, et Venemaa esireket ei olegi enam nii kõlav tiitel, kui see kuulub edetabeli 33ndale mängijale, millisel kohal Aleksandrova püsib ka täna. Nüüd aga hingab talle kuklasse Veronika Kudermetova (36.), kes on temast vaid 95 punkti taga.

Kaia Kanepi on Venemaa esireketitega mänginud küll ja küll (näiteks Maria Šarapova, Svetlana Kuznetsova või ka Darja Kasatkinaga, kes kõik Kaiaga kohtumise ajal olid oma riigi parimad). Nii et pealkiri oleks justkui vale, aga konkreetselt praeguse esireketi ehk Aleksandrovaga ei ole Kaia tõesti seni mänginud. Oktoobris Aleksandrova kaotas Kontaveidile dramaatiliselt, kui juhtis otsustavas setis oma servil 5:2 ja omas tie-break’is kaht matšpalli seisul 6:4. Tolle mängupäevaga võrreldes on Aleksandrova nüüd aasta vanem (26) ja ilmselt ka paremas hoos kui Ostravas.

Tegelikult läks Aleksandroval paremini juba novembrikuus Linzi turniiril, mis peeti vahetult pärast Ostrava võistlust. Just seal saanuks ta finaalipäeval 26. sünnipäeva tähistada, aga langes välja poolfinaalis. Kuid Linzis ning tänavustel Abu Dhabi ja Gippsland Trophy turniiridel kokku on Aleksandrova bilanss 8 võitu ja 2 kaotust. Tõsi, kui Linzis ja Abu Dhabis ta ei alistanud ühtki endast tugevamat (loe: edetabelis eespool olevat) vastast, siis nüüd Melbourne’is on ta tuule alla teinud Iga Swiatekile (Poola, 6) ja Simona Halepile (Rumeenia, 1), kaotamata neis mängudes settigi.

Me küll ei tea, kui tõsiselt Halep tänast kohtumist võttis – võib-olla soovis ta saada puhkepäevi enne slämmiturniiri algust -, aga ei saa ju 6:2, 6:1 võitu alahinnata. Eks ta nii ole, et kui varem peeti Australian Openi olulisemad eelturniirid slämmiturniirist üle-eelmisel nädalal, siis seoses karantiininõude ja neljapäevase sundpausiga hakkasid turniirid kuhjuma ja favoriitidele see ei pruugi meeldida, sest nemad on alati hoidunud viimasel nädalal võistlemast.

Igatahes kihlveokontorid usuvad, et Aleksandrova võit Halepi üle veenab rohkem kui Kaia võit Arina Sabalenka üle, sest venelanna edule panustatakse ikkagi madalama koefitsiendiga. Ennustusportaali Paf võidukoefitsiendid on tegelikult täpselt samad, mis Kontaveidi ja Azarenka mängus ehk siis eestlannale taas 2,15 ja vastasele 1,70. Seega umbes 45-protsendiliselt hinnatakse Kaia võidušansse.

Kui Azarenka puhul me pisut kahtlesime, kui tõsiselt ta homset mängu võtab, siis Aleksandrova ja Kanepi tahavad kindlasti väga võita, sest nende jaoks oleks ka väiksemal turniiril finaalipääs suur tulemus. Olgu, Kaia puhul võib-olla mitte, sest kümmekond aastat tagasi mängis ta pea igal hooajal mitmes WTA finaalis, aga praegu oleks see ikkagi boonus. Ja Kaia vorm lubab kõike, isegi turniirivõitu, ehkki tabeli altpoolt tuleb finaali kas Naomi Osaka (Jaapan, 2) või Elise Mertens (Belgia, 7).

Kanepi ja Aleksandrova mäng peetakse Margaret Court Arena kolmanda kohtumisena, esimene (Azarenka-Kontaveit) algab kell 2. Nii ei tohiks Kaia väljakule saada enne kella 5.

scroll to top