Miamis jätkab esikümnest vaid kolm naist

Jekaterina Aleksandrova (vasakul) üllatas Iga Swiatekit. / Foto: AP/Scanpix

Miami WTA Masters 1000 turniiri naiste üksikmäng on kaasa toonud üllatusi ja veerandfinaali ei jõudnud ükski maailma esikolmiku naistest. Esikümnest jätkab kaheksa parema hulgas kolm naist.

Esmaspäev (osa mänge Eesti aja järgi täna öösel) oli samuti üllatusterohke, sest välja langesid Indian Wellsis võitnud Iga Swiatek (Poola, 1) ja Coco Gauff (USA, 3). Kaks aastat tagasi õnnestus Swiatekil teha nn Sunshine Double, kui ta võitis Indian Wellsi ja Miami turniiri järjest, aga tänavu jääb selle kordamine ära. Kuid punkte Swiatek ei kaota, sest eelmisel aastal ta loobus Miami turniirist vigastuse tõttu.

Swiateki alistajaks oli Jekaterina Aleksandrova (14), kes võitis maailma esireketi koguni 6:4, 6:2. Oma servi Aleksandrova ei kaotanudki – ta lõi 7 ässa ja võitis 75% esimese pallingu punktidest (Swiatek 63%). Poolatar oli tegelikult hädas juba 3. ringis, kui talle tuli vastu Linda Noskova (Tšehhi, 26), kes oli Swiatekit üllatanud Austraalia lahtistel. Maailma esireket võitis 6:7, 6:4, 6:4, aga nii teises kui ka kolmandas setis olid Noskoval murdepallid Swiateki 5:4 eduseisul.

Aleksandrova on tuntud mängijana, kelle vorm kõigub mitte ainult hooaja, vaid isegi ühe mängu jooksul – võib kas või meenutada, et ta juhtis 2021. aasta Moskva turniiri finaalis Anett Kontaveidi vastu 6:4, 4:0, aga kaotas. Kuid Miamis jõudis venelanna veerandfinaali teist aastat järjest. “Oleme varem mänginud mõned kolmesetilised mängud,” ütles Aleksandrova, kes Swiatekit esmakordselt võitis. “Mõnikord ma polnudki võidust kaugel. Tänane võit on muidugi suurepärane, kuid ma pole kindel, kas see on üllatus. Olen teinud kõva tööd, mis on ära tasunud.”

Mullu kaotas Aleksandrova veerandfinaalis Petra Kvitovale (Tšehhi), kes hiljem ka turniiri võitis. Kuid Kvitova pole tiitlit kaitsmas, sest valmistub emaks saama – laps peaks sündima suvel.

Kui Aleksandrova arvas, et võib-olla tema võit Swiateki üle polegi üllatus, siis kindlasti vähem on üllatus Caroline Garcia (Prantsusmaa, 23) 6:3, 1:6, 6:2 edu Gauffi üle. Garcia edetabelikoht on päris palju kõikunud üles-alla. Prantslanna tõusis esile 2017. aasta sügisel Hiina duubliga, kui ta võitis järjest Wuhani ja Pekingi Masters 1000 turniirid. Selle tulemusena kerkis ta maailma 8. reketiks ja pääses ka esmakordselt WTA finaalturniirile. 2018 oli tema edetabelikoht parimal nädalal isegi 4., aga siis algas langus. 2021. aastal jõudis Garcia ära käia isegi 77. kohal, kuid tunamullu oli tal üldse karjääri parim aasta ja ta kerkis jaanuari 74. kohalt neljandaks ning seekord võitis WTA finaalturniiri. Eelmisel aastal püsis prantslanna esikümnes oktoobrini, aga langes aasta lõpuks 20ndaks. Tänavust Miami turniiri alustas ta maailma 27. reketina. Kuid ta on Miamis võitnud juba kaht slämmiturniiri tšempionit, sest enne Gauffi alistas Garcia ka Naomi Osaka (Jaapan).

Garcia ei võitnud siiski Gauffi esimest korda – pärast eilset ta juhib 3:2. Esimeses setis oli prantslanna tunduvalt agressiivsem ja võitis äralöögid koguni 12:3, kuid mängu lõpuks oli see paremus väiksem (24:17). Gauff oli teises setis kui ümber sündinud, nüüd juba tema ründas rohkem. Lisaks kasutas Garcia kahel vaheajal füsioterapeudi abi ja lasi endal õlga masseerida. Kuid sellest hoolimata oli prantslanna otsustavas setis taas kindlam.

Suurimad favoriidid on nüüd Jelena Rõbakina (Kasahstan, 4) ja Jessica Pegula (USA, 5), kuid veerandfinaal pole kummalgi kerge, sest Rõbakina mängib Maria Sakkariga (Kreeka, 8), kes ongi kolmas esikümne mängijast veerandfinalist. Pegula vastaseks on aga Aleksandrova. Mullu kohtusid Pegula ja Rõbakina Miami poolfinaalis. Rõbakina võitis, kuid kaotas finaalis Kvitovale. Tänavu nad enne finaali kokku ei saaks.