Miami finaalis kohtuvad Rõbakina ja Collins

Danielle Collins jõudis oma koduosariigis finaali. / Foto: AP/Scanpix

Miami Masters 1000 turniiril selgusid neljapäeval (teine mäng Eesti aja järgi reede öösel) naiste üksikmängu finalistid.

Jelena Rõbakina (Kasahstan, 4) jõudis Miamis finaali teist aastat järjest. Mullu oli Rõbakinal võimalus teha Päikesepaiste Duubel, sest ta oli enne võitnud Indian Wellsi turniiri. Kuid Rõbakina kaotas finaalis tšehhitar Petra Kvitovale. Tänavune võit enam duublit ei anna, sest tiitlid tuleb saada samal aastal. 2022. aastal see õnnestus Iga Swiatekil (Poola).

Rõbakina alistas eile õhtul Viktoria Azarenka (27), ehkki kaotas kolm geimi ja seitse punkti rohkem – tulemus oli 6:4, 0:6, 7:6. Esimeses setis oli mõlemal murdevõimalusi, aga murre õnnestus ainult Rõbakinal seitsmendas geimis. Teine sett oli aga Kasahstani tennisistile masendav – ta võitis ainult viis punkti. Kolm geimi kuuest kaotas Rõbakina nulliga.

Otsustavas setis hakati aga taas mõlemalt poolt servi hoidma, kuni seisul 2:2 võitis Rõbakina tõrjegeimi viiendalt murdepallilt. Kuid Azarenka viigistas seisuks 5:5 ja nii otsustas kohtumise tie-break, mis aga põnevust ei pakkunud – Rõbakina võitis 7:2. Seitse punkti vähem teeninud Rõbakina oli esimesel servil siiski statistiliselt parem – ta võitis 82% punktidest (Azarenka 75%) ja lõi rohkem ässasid (11:8). Muide, Azarenka on üks vähestest, kellel Päikesepaiste Duubel õnnestunud – seda 2016. aastal.

Rõbakina vastane finaalis on Danielle Collins (USA), kes on teatanud, et 2024. aasta jääb talle profitennises viimaseks. Miami poolfinaali järel küsiti temalt, kas ta ümber ei kavatse mõelda, kuid Collins sõnas, et tema loobumisotsusel olid hoopis teised põhjused ja tulemustest see ei sõltu.

Collins alistas poolfinaalis teise üllataja Jekaterina Aleksandrova (14) koguni 6:3, 6:2. Eelmise mängus prantslanna Caroline Garcia (23) vastu võitis Collins täpselt sama tulemusega. Esimeses setis jäi Collins murdega taha 1:2, aga vastas kahe murdega. Võimalus oli teha ka kolmas, aga seisul 5:2 jättis ameeriklanna realiseerimata viis murdepalli, mis olid ka settpallid. Aga see ei tähendanud midagi, sest oma servi Collins hoidis. Teist setti alustas Collins murdega ja enam tagasi ei vaadanud.

Collins on varem mänginud slämmiturniiri finaalis (2022 Australian Open), aga WTA Masters 1000 turniiri finaali jõudis esmakordselt. Miamis oli Collins edukas ka 2018. aastal, kui ta alustas kvalifikatsioonist, aga jõudis poolfinaalini. Just siis ameeriklanna läbimurre algaski, sest enne Indian Wellsi, kus ta jõudis 4. ringi, polnud Collins veel esisaja mängijagi.

“Mul on siin olnud mõned head aastad, aga tänavune ületab kõik,” ütles Collins, kes Floridas sündinuna oli Miami turniiri vaatamas käinud juba lapsena. “Jälgisin Aleksandrova mänge sel turniiril ja teda oli huvitav vaadata. Meil on üsna sarnane stiil, mis teeb taktika keerulisemaks. Pidin lihtsalt paremini keskenduma ja olema temast kiirem.”