fbpx
Close

EELVAADE | Kas Anett Kontaveiti ootab ees taas maratonmäng?

– Ekaterina Alexandrova / Foto: IMAGOS/Michael Weber/Scanpix

WTA 500 turniiril Stuttgartis kohtub Anett Kontaveit teises ringis täna mitte varem kui kell 21:00 venelanna Ekaterina Alexandrovaga. Ülekande teeb mängust ka Insprira telekanal.

Anett Kontaveit ja Ekaterina Alexandrova on varem vastamisi olnud kaks korda, korra eelmisel aastal ja korra üle-eelmisel aastal. Mõlemad mängud kujunesid väga pingeliseks ja kui lähtuda neist, siis võib ka tänane kohtumine tasavägine tulla ja pikaks venida. Ühtpidi on siiski hea, et Kontaveit sai need rasked võidud kätte, see võib anda talle teatava psühholoogilise eelise. Teisalt ihkab venelanna kindlasti revanši.

Esimese võidu saavutas Kontaveit Ostrava turniiril (2020) tulemusega 4:6, 6:2, 7:6(6) ning teise mullu oktoobris Moskva turniiri finaalis numbritega 4:6, 6:4, 7:5. Kusjuures Moskvas oli Kontaveit kaotusseisus 4:6, 0:4! Just mitte alla andmine ja suur võitlustahe võimaldas mõlemad mängud Kontaveidil raskest seisust välja tirida. Mentaalselt tundus Eesti esinumber veidi tugevam olevat, aga seekord on uus mäng ja uus situatsioon. Igal juhul tegemist on ülimalt ohtliku vastasega. Analoogselt Kerberiga saab määravaks, kes mängijatest suudab oma mängutaktika ja mängutempo peale suruda. Oluline on ära märkida, et esmakordselt mängitakse liivaväljakul. Eelmistel kordadel tulid Kontaveidi võidud kõva kattega väljakutel. Samas on Kontaveit alati rõhutanud, et väljakukate temale suurt rolli ei oma, sest üldiselt tunneb ta end igal kattel turvaliselt ning erilisi eelistusi pole. Tõsi, paremaid tulemusi on Kontaveit saavutanud pigem just kõva kattega väljakutel.

Oluline on muidugi ka fakt, et Alexandroval on olnud rohkem puhkeaega, tema pidas avaringi mängu päev varem. Seevastu Kontaveit oli eile pikalt väljakul alistamaks Angelique Kerber. Ennustusportaal Paf.com annab Kontaveidi võidukoefitsiendiks 1,52 ja Alexandrovale 2,55. Siiski üsna loomulik, et Kontaveit on favoriit.

Kui Kontaveit on maailmas praegu kuuendal positsioonil, siis Alexandrova asub 39. kohal.

scroll to top