fbpx
Close

Billie Jean King Cupi poolfinaalis kohtuvad Venemaa ja USA

– Danielle Collins | Foto: AFP/Scanpix

Prahas selgusid kolmapäeval naiskondliku Billie Jean King Cupi esimesed kaks alagrupivõitjat, kes pääsesid poolfinaali. Nendeks olid Venemaa TF ja USA.

Venemaale piisas Prantsusmaa vastu vaid ühe kohtumise võitmisest, kuid ühel hetkel oli oht, et venelannad võivad 0:3 kaotada. Clara Burel (WTA 77.) üllatas esimeses mängus Jekaterina Aleksandrovat 3:6, 6:4, 6:3 ja Alize Cornet võitis Anastassia Pavljutšenkova vastu esimese seti 7:5. Kuid Venemaa esireket võitis järgmised setid 6:4, 6:2 ja kindlustas naiskonnale edasipääsu. Paarismäng aitas Venemaa 2:1 matšivõiduni.

USA-l oli C-grupis ülesanne võita Hispaaniat võita 3:0 või 2:1 settide eduga +2. Matš ei ole veel läbi, aga ameeriklannad juba täitsid eesmärgi, kui võitsid üksikmängud settigi kaotamata. USA asendas teisipäeval üllatuskaotuse saanud Shelby Rogersi Sloane Stephensiga. 2017. aasta US Openi tšempion õigustas lootusi, kui alistas 6:4, 6:4 Nuria Parrizas Diazi. Danielle Collins aga lausa purustas Sara Sorribes Tormo 6:1, 6:0.

Ameeriklannade edetabelikohad on küll kehvemad kui venelannadel, aga Stephens/Collins ei tohiks olla autsaiderid Darja Kasatkina/Pavljutšenkova vastu. Tõenäoliselt panevad venelannad poolfinaalis välja Kasatkina, sest Aleksandrova valik ei õigustanud ennast. Poolfinaalid peetakse reedel, aga teise poolfinaali naiskonnad selguvad homme.

scroll to top