fbpx
Close

Nick Kyrgios tahtis protestiks kohtuniku otsuse vastu väljakult lahkuda

“Istumisstreiki” alustanud Nick Kyrgios vestleb peakohtunik Cedric Mourieriga. / Foto: EPA/Scanpix

Austraallasest “paha poiss” Nick Kyrgios tembutas jälle, kui ta matšis vähetuntud kaasmaalase Harry Bourchier’i vastu tahtis kohtuniku otsuse vastu protestides väljakult minema jalutada.

Võib-olla see ei olnud tembutamine, sest väga napilt võis Kyrgiosel olla isegi õigus. Tegemist ei olnud sellise mõttetu vaidlusega nagu tekitas Jelena Ostapenko, kes polnud rahul elektroonilise joonekohtuniku otsustega, mida ju vaidlustada ei saagi. Küsimus oli selles, et pukikohtunik Nacho Forcadell määras Kyrgiosele hoiatuse serviga viivitamise eest.

Kyrgios väitis, et alustas servimisliigutust siis, kui selleks oli aega 1 sekund. “Ma alustasin servimist, selline on minu liigutus – millest sa räägid?” küsis Kyrgios kohtunikult. Austraallane nõudis peakohtuniku tulekut väljakule, sest ta soovis selgitust otsuse kohta. “Ma ju servisin, aga miks sa hoiatasid? Kas sa tõesti arvad, et see on naljakas? Ma olin servimas. Iga tehnika on erinev, aga see oli serviliigutus.”

Küsimus on siin selles, et kui Kyrgios servimist alustab, siis ta paneb oma reketi põlvede kõrgusele ja käe koos palliga vastu keelestut. Selles asendis ta hoiab ennast umbes 1-2 sekundit ja selle ajaga kuluski pallimiseks ette nähtud sekund ära. Liigutust ei olnud austraallane alustanud, aga asend oli sisse võetud. Ehk siis kohtunik ja mängija tõlgendasid servimise alustamist erinevalt.

Kui peakohtunik Cedric Mourier saabus väljakule, selgitas Kyrgios ka talle: “Ma nägin servikella, seal jooksis 3, 2, 1. Siis võtsin asendi sisse ja tema pani mulle hoiatuse. Ma ei põrgatanud enam palli, vaid servisin, see on naeruväärne!” Mourier suutis siiski Kyrgiost veenda mängu jätkama, aga pahane oli ka kaasmaalasest vastane Bourchier, kes küsis Kyrgioselt õigustatult: “Miks sa ei hakanud oma poleemikat tegema pooltevahetuse ajal?” Bourchier oli just mänginud paar ilusat punkti ja tundis võimalusi kasvavat, sest lugu juhtus Kyrgiose servil seisul 5:5, 40:30. Kuid Kyrgios, kes hiljem kaasmaalastest reporteritele selgitas, et respekteerib vastast vägagi, ütles Bourchierile: “Ma pidin seda kohe neile selgeks tegema, sest kaotan jälle hoiatuse tõttu palju raha.” Kuid Kyrgios siiski ei saavutanud oma tahtmist selles mõttes, et peakohtunik Mourier hoiatust ei tühistanud.

Mängu võitis Kyrgios pärast tie-break’i 6:2, 7:6.

scroll to top