fbpx
Close

Harri Neppi: Anett on mängutempo poolest praegu kõigist üle, aga imeline serv aitas Aleksandrovat

Anett Kontaveit. / Foto: AFP/Scanpix

Treenerist ekspert Harri Neppi ütles, et Moskva VTB Kremlin Cupi finaali võti oli Jekaterina Aleksandrova serv, mis algul tuli välja uskumatult hästi, aga siis vajus ära.

“Kui räägime mängutempost, siis Anett oli ju sellega Aleksandrovast üle. Ütleksin isegi nii, et praegu lendab tema pall kiiremini kui ükskõik millisel viimase aja vastasel,” ütles Neppi. “Kuid suurepärane serv, löökide täpsus ja hea etteaimamine aitasid Aleksandroval algul juhtida.”

Meenutame, et venelanna oli finaalis ees 6:4, 4:0. “Esimese seti võitis Aleksandrova puhtalt servi arvelt, siis ta tõrjega nii palju punkte ei saanud. Aga teise seti algul tuli tal kõik välja ja läks raskeks,” rääkis Neppi. “Kui vaadata statistikat, siis Aleksandrova on oma esimese servi protsendiga 55 kõigi profimängijate seas kuskil 300.-400. koha kandis. Aga täna ta servis kuni suure eduseisuni 77%! Kuid teise seti viimastes geimides ainult 30%! See oli ikka meeletu vahe. Kindlasti ta läks vaimselt krampi, aga venelased ütlesid, et kõhuvalu oli vist ka hakanud häirima. Samas tuleb öelda, et eriti kolmandas setis parandas Anett oma pallingut ja seal ta mängis juba väga hästi.”

scroll to top