Veel üks loobumisvõit: Azarenka ei tulnud Kontaveidi vastu väljakule

– Anett Kontaveit / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kui reedel sai veerandfinaalis tšehhitar Karolina Muchovalt loobumisvõidu Kaia Kanepi, siis täna teenis samasuguse “kingituse” Anett Kontaveit Grampians Trophy veerandfinaalis, kui välja ei tulnud maailma 13. reker Viktoria Azarenka (Valgevene).

Azarenka põhjendas loobumist alaseljavigastusega. Kui aga ameeriklanna Serena Williams teatas Yarra Valley Classicu turniiril loobumisest juba eile, siis Azarenka tegi seda vahetult enne mängu algust.

Poolfinaalis kohtub Anett Maria Sakkariga (Kreeka, 5), kes alistas Angelique Kerberi (Saksamaa, 8) 6:4, 6:2. Pöördepunkt leidis aset Sakkari pallingul seisul 1:4, 30:40. Sakslanna võinuks juba 5:1 juhtima minna, aga kaotas hoopis üheksa geimi järjest. Plaani kohaselt peetakse Grampians Trophy poolfinaal ja finaal mõlemad pühapäeval.

Nii imelik kui see ka pole, lükkus Kaia Kanepi poolfinaal Jekaterina Aleksandrovaga nüüd hoopis hilisemaks, sest vihmasaju tõttu (mida ilmaprognoos ei eeldanud!) viidi Sakkari ja Kerberi mäng Margaret Court Arenale ja see algas kell 3.00. Seejärel tuleb üks mäng veel ja umbes kell 6 peaks Kaia tulema väljakule.