fbpx
Close

EELVAADE | Esimest korda Petra Kvitovaga vastase kodus

Petra Kvitova Doha turniiri võitjana. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit kohtub Petra Kvitovaga nelja aasta jooksul kaheksandat korda, kuid esimest korda on ühel neist koduväljakueelis. Seda muidugi Kvitoval, sest turniir, mille poolfinaal laupäeval mängitakse, toimub Tšehhi suuruselt kolmandas linnas Ostravas.

Päris ühepoolset mängu pole Anettil Kvitovaga olnud, kõige vähem tasavägisem seis oli 6:3, 6:4 tšehhitari kasuks 2018. aasta Canadian Mastersil. Huvitav, et Kvitova on võitnud kolm turniiri, kus ta on alistanud Anetti. Üks neist oli loomulikult Stuttgart 2019, sest seal nad kohtusid finaalis, aga Kvitova võitis ka Madridi turniiri (2018), kus ta alistas Anetti kaheksandikfinaalis, ja tänavuse Doha turniiri, kus nad olid vastamisi veerandfinaalis.

Doha turniiri eel kirjutaski Tennisnet seni teise eelvaate Kontaveidi ja Kvitova mängule. Tookord märkisime, et Kvitova vorm on küsimärk. Võib-olla oligi, aga lõpuks osutus Kvitova Dohas väga heaks. Hoopis põhjalikum oli meie esimene eellugu Stuttgardi finaali eel, kus tšehhitari pikk ja edukas karjäär sai üsna hästi läbi võetud.

Pärast esikohta Dohas ei ole Kvitova enam 2021. aastal ühtki turniiri võitnud. Samal ajal ei ole Kvitova edetabelikoht peaaegu üldse muutunud. Doha võidu järel oli ta kümnes, korraks langes 13. kohale (kolm nädalat juulis-augustis), aga tõusis pärast US Openit uuesti kümnendaks. Põhjus ei olnud aga selles, et Kvitova oleks mänginud väga hästi, vaid eest kukkusid ära Serena Williams ja Bianca Andreescu.

Pärast Doha võitu on Kvitova mänginud 14 turniiri, aga peale Cincinnatis veerandfinaali jõudmise ei saa ühtki muud nimetada edukaks. Samas on selle aja jooksul Kvitoval olnud lausa seitse (!) kaotust mängijaile, kes ei kuulunud kohtumise hetkel TOP 50 sekka. Miks kirjutame kohtumise hetkel? Sest näiteks Jil Teichmann ja Camila Giorgi, kellele Kvitova kaotas, on nüüdseks TOP 50 hulgas ning ei saa päris halvaks lugeda ka tšehhitari allajäämist 2017. aasta US Openi tšempionile Sloane Stephensile. Kuid on ka mõned üsna halvad kaotused, näiteks kaasmaalanna Rebecca Sramkovalt, kes oli mängupäeval maailma 226. reket. Üsna üllatav oli ka Kvitova allajäämine Roomas vanameister Vera Zvonarevale (WTA 113.).

Nii tuleb jälle tõdeda, et Anett kohtub mängijaga, kelle vorm on küsimärk. Kvitova viimane turniir oli US Open, kus ta võitis kaht mängijat, keda pidigi võitma, aga seejärel kaotas 3. ringis Maria Sakkarile 4:6, 3:6. Ostravas on Kvitova teeninud kaks võitu, kuid ta loovutas seti venelannale Anastassia Potapovale. Teichmanni alistamine veerandfinaalis 6:4, 6:4 on juba parem näitaja.

Kvitova on selline vastane, kellelt võime oodata lihtvigu, aga tema äralöögid on mõnikord tapvad. Sisuliselt sõltubki Kvitova edukus peamiselt sellest, kuidas on tema äralöökide ja lihtvigade vahekord. Nõrgemaid mängijaid võib ta alistada ka siis, kui lihtvead jäävad veidi peale, ent praeguses vormis Anetti vastu peaks tšehhitari küll aitama ainult see, kui ta teeb äralööke rohkem.

Kui reedeses mängus pidasid kihlveokontorid Anetti ja Belinda Bencici šansse täiesti võrdseteks, siis Kvitova on loetud kergeks soosikuks. Ennustusportaal Paf annab tšehhitari võidukoefitsiendiks 1,76 ja Kontaveidile 2,06. See pole isegi päris 55-45 suhe, vaid pigem natuke väiksem. Kuid samas on üllatav, et teises poolfinaalis arvatakse Iga Swiatek samamoodi kergeks soosikuks Maria Sakkari vastu. Kui Anetti ja Kvitova kohtumine on tõesti lähedane 50-50le, siis Sakkari peaks teises poolfinaalis olema ikkagi soosik.

Kuna võib uskuda, et Ostrava paarismängu finaal kaks tundi ei kesta, siis peaks esimene poolfinaal Sakkari ja Swiateki vahel algama kell 15 ning selle mängu pikkusest sõltub Kontaveidi ja Kvitova kohtumise algusaeg. Peaks olema umbes kella 17 paiku, aga seda on raske ennustada, kas esimeses poolfinaalis peetakse kaks või kolm setti.

scroll to top