Sinner alistas Alcarazi ja jõudis teist korda Miami Mastersi finaali

Jannik Sinner kordas Miamis 2021. aasta saavutust, kuid pühapäeval on võimalik teha veel samm kõrgemale. / Foto: USA Today/Scanpix

Itaallane Jannik Sinner (10) alistas Miami turniiri poolfinaalis maailma esireketi Carlos Alcarazi (Hispaania) 6:7, 6:4, 6:2 ja jõudis teist korda selle turniiri finaali.

2021. aastal oli Sinneril tabeliga õnne, ta ei pidanud kogu turniiri jooksul kohtuma ühegi esikümne mängijaga, aga finaalis kaotas ta tollasele maailma 37. reketile Hubert Hurkaczile ja jäi ilma võimalusest võita esimest korda ATP Masters 1000 turniir. Möödunud ööl toimunud mängu järel sai 21-aastane itaallane selleks teise võimaluse.

Esimene sett oli põnev, aga mäng otsustati siiski teise seti viimase kolme geimiga. Avasetis oli Sinner 4:1 ees, kuid see tähendas ainult ühe murdega edu ja Alcaraz saigi kiiresti viigi 4:4. Hispaanlane murdis teist korda seisuks 6:5, aga ei suutnud järgmises geimis kasutada settpalli seisul 40:30 ja tie-break otsustas. Seal sai Sinner minimurdega ette 4:3, kuid kaotas siis kaks punkti oma servil ja Alcaraz võitis 7:4.

Teises setis andis Sinner samamoodi alguses teenitud murde tagasi ja seisul 4:3 teenis Alcaraz itaallase servil kaks murdepalli. Need jäid aga realiseerimata ja järgmises geimis murdis Sinner nulliga. See oligi mängu lõplik pöördepunkt, sest otsustavas setis enam Sinner kohe algul teenitud murret tagasi ei andnud ja hoopis ise võitis vastase servi teistkordselt seisul 4:2. Seega tegi Sinner igas setis kaks murret, aga Alcaraz järjest vähem – vastavalt 2, 1 ja 0. Kokku 15st servigeimist kuus kaotanud Alcarazi pallingu näitajad ei saanud olla head ja nii see oligi – 4 ässa kõrval 8 topeltviga. esimese servi protsent 57 ja esimeselt servilt võidetud punktid 64%. Tõsi, üks näitaja oli siiski Sinneril kehvem – ta lõi esimest servi sisse 53%.

Pärast tänast kohtumist on Alcarazi ja Sinneri omavaheliste mängude seis 3:3, kuid kõvakattel võitis itaallane esmakordselt (seis on nüüd 1:3). Varem oli Sinner ühe võidu saanud saviliival ja ühe murul. “See võit tähendab mulle palju,” ütles Sinner. “Mängisime mõlemad väga kõrgel tasemel tennist, üritasin anda endast parimat. Kolmandas setis märkasin, et tal hakkab tekkima raskusi ja siis surusin eriti kõvasti. Me mõlemad mängisime agressiivselt, aga täna tuli mäng minu poole.”

Meenutame, et kahe mängija senine dramaatilisim kohtumine peeti 2022. aasta US Openi veerandfinaalis, kus Sinner asus neljandas setis seisul 5:4 servima matši võiduks, aga kaotas. Hiljem võitis Alcaraz samas oma esimese suure slämmi tiitli.

Sinneri vastane finaalis on venelane Daniil Medvedev (4), kes reede õhtul võitis kaasmaalase Karen Hatšanovi (14) 7:6, 3:6, 6:3. Selles mängus oli murdeid märksa vähem, mõlemal kaks. Kui teise ja kolmanda seti otsustas üks murre, siis avasetis läks Medvedev 5:3 ette, ent jättis siis kasutamata settpalli ja andis murde tagasi. Tie-break’is oli seisuni 5:4 Medvedevi kasuks kummalgi üks minimurre, aga sellel seisul kaotas Hatšanov servil teise punkti ja geimi võitis Medvedev 7:5. Kolmandas setis jättis Hatšanov kasutamata murdepalli esimeses geimis, aga neljandas geimis Medvedev murdis. Selles kohtumises serviti kindlamalt kui Sinneri ja Alcarazi mängus – ässad võitis Medvedev 13:7 ja esimese servi protsent oli võitjal 69 ja kaotajal 67. Samuti saadi esimesel servil ca 3/4 punktidest – Medvedev täpselt 75% ja Hatšanov 73%.

Medvedev mängib nüüd viiendas ATP turniiri finaalis järjest. Kolm esimest ta võitis, aga kaks nädalat tagasi kaotas Indian Wellsis Alcarazile. Venelane on sel hooajal mänginud rohkem matše kui Sinner – Medvedevi võitude-kaotuste saldo on 29-3 ja Sinneril 21-4. Turniirivõite on venelasel kolm ja itaallasel üks. Kui aga Alcaraziga on Sinner mänginud võrdselt, siis Medvedevi vastu on itaallane 0:5 taga. Kolm kaotust on siiski kolmesetilised ja neist viimane tänavuse Rotterdami turniiri finaalis, kus Medvedev jäi peale 5:7, 6:2, 6:2.

Lisame ka seda, millest oleme varem kirjutanud – Novak Djokovic (Serbia), kes ei saanud koroonavaktsiini puudumise tõttu Indian Wellsis ja Miamis teist aastat järjest mängida, tõuseb esmaspäeval maailma esireketiks tagasi. Tundub imelik, aga Djokovic ei kaotanud ju ühtki punkti, sest ei mänginud USA-s ka mullu, kuid Alcaraz kaotas punkte, sest ei suutnud Miamis tiitlit kaitsta. Finaali võiduga tõuseks Sinner praeguselt 9. kohalt maailma kuuendaks reketiks, aga Medvedev mööduks norralasest Casper Ruudist ja kerkiks neljandaks.

Naiste üksikmängus on teine finalist Petra Kvitova (Tšehhi, 15), kes alistas reedeses poolfinaalis Sorana Cirstea (Rumeenia) 7:5, 6:4. Kuigi maailma esikolmikust ei pääsenud finaali ükski mees ega naine, on mõlemad finaalid siiski soliidse koosseisuga, sest naistest on ju Jelena Rõbakina (Kasahstan , 10) hetke kuumim mängija, aga Kvitova ikkagi kahekordne Wimbledoni võitja (2011, 2014) ja Austraalia lahtiste finalist (2019). Rõbakinal on kirjas mullune Wimbledoni võit ja tänavune Austraalia finaal, seega on kahel naisel slämmi osas üsna sarnane statistika, aga vanusevahe 10 aastat.