fbpx
Close

Rõbakina ja Alcaraz jätkavad Päikesepaiste duubli üritamist

Carlos Alcaraz on sattunud võidusoonele. / Foto: Reuters/Scanpix

Jelena Rõbakina (Kasahstan, 10) ja Carlos Alcaraz (Hispaania, 1), kes võitsid üle-eelmisel nädalal Indian Wellsi turniiri, püsivad konkurentsis ka Miamis, kus esimene neist on jõudnud juba finaali ja teine poolfinaali.

Võitu järjest Indian Wellsis ja Miamis nimetatakse tennisemaailmas Sunshine Double ehk eesti keeles Päikesepaiste duubel. Sellise duubli tegemine ei ole väga haruldane, sest varem on sellega hakkama saanud seitse meest ja neli naist, viimasena Iga Swiatek eelmisel aastal. Duubli mitmekordsed võitjad on Novak Djokovic (4 korda), Roger Federer (3) ja Steffi Graf (2).

Hea servijana tuntud Rõbakina mängudes on Mianis olnud üllatavalt palju murdeid ja seda ka täna öösel, kui Kasahstani tennisist kaotas oma servigeimi viis korda. Aga ta murdis ise Jessica Pegula (USA, 3) pallingu kuus korda ja võitis 7:6, 6:4. Kahes eelmises omavahelises mängus aastal 2022 oli Pegula saanud Rõbakinast jagu. Esimeses setis oli Pegula kolm korda murdega ees ja ta sai servida seti võiduks nii seisul 5:4 kui ka 6:5, aga mõlemad võimalused jäid kasutamata. Tie-break’is oli ka palju minimurdeid, kuid seisult 2:3 võitis viis viimast punkti Rõbakina. Teises setis oli Rõbakina taga 0:3 ja 2:4, kuid võitis taas.

Seega on Wimbledoni tšempioni ootamatuks relvaks kujunenud tõrje, sest ta võitis Pegula esimeselt servilt 45 ja teiselt 67% punktidest. Ameeriklanna teenis oma servil alla poole punktidest (84st 39). Kuid spetsialistide hinnangul on Miamis palli põrge aeglasem kui Indian Wellsis ja sellepärast murdeid rohkem tulebki.

“Jessica mängis teatud hetkedel väga hästi. Tema vastu pole kerge, sest ta hoiab palli madalal ja sel juhul on keeruline lööki suunata,” ütles Rõbakina. “Ise mängisin täna paremini kaotusseisudes. Natuke jäi energiast puudu, aga kui jäin taha, hakkasin tegema kõike õigesti. Sain ilmselt enda peale vihaseks.” Rõbakina on nüüd järjest võitnud 11 mängu, aga kuna Indian Wellsis ja Miamis on mängude vahel ka palju puhkepäevi, pole koormus olnud liiga suur. Need 11 kohtumist on Rõbakina pidanud kolme nädala jooksul.

Rõbakina vastane selgub reede õhtul, kui kohtuvad Petra Kvitova (Tšehhi, 15) ja Sorana Cirstea (Rumeenia). Kvitova on pika ja eduka karjääri jooksul võitnud 29 turniiri ja mänginud 11 finaalis, aga mitte kordagi ei ole ta jõudnud finaali Miamis ega ka Indian Wellsis. Seega on tšehhitaril võimalus teha kevadisel USA turneel oma karjääri parim tulemus.

Meeste üksikmängus lükkus üks veerandfinaal vihma tõttu kolmapäevalt neljapäevale ja nii peeti eile õhtul ja täna öösel (Eesti aja järgi) kolm kohtumist. Tabeli alumises pooles jõudsid poolfinaali praegu neutraalsete sportlastena mängivad venelased Daniil Medvedev (4) ja Karen Hatšanov (14). Medvedevit on tabel kõvasti aidanud. Ta on pidanud ainult kolm mängu, sest 3. ringis sai ta loobumisvõidu, ja edetabeli põhjal on tema senine raskeim vastane olnud prantslane Quentin Halys (ATP 79.). Eile õhtul Chris Eubanksi (USA, ATP 119.) vastu ilmnes Medvedevi paremus eelkõige seti lõppudes, nii murdis ta vastase servi mõlema seti viimases geimis ja võitis 6:3, 7:5.

Hatšanov alistas eile Francisco Cerundolo (Argentiina, 25) väga kindlalt 6:3, 6:2, Kuid Hatšanovil on olnud ka raskemaid vastaseid, näiteks tuli tal 1/8 finaalis võita Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 2). Kui eelmises kahes mängus ei kaotanud Hatšanov ühtki servigeimi, siis nüüd jäi ta Cerundolo vastu avasetis 2:3 taha, aga pärast seda tegi venelane neli murret, vastane enam mitte ühtki. Hatšanov ei ole suur ässade virutaja (kahes viimases mängus kokku 12), aga tema esimene serv on vastastele väga raske ja venelane on võitnud kahes viimases mängus esimeselt pallingult vastavalt 89 ja 82% punktidest.

Kuid tänaöine oodatuim veerandfinaal mängiti siiski Alcarazi ja Taylor Fritzi (USA, 9) vahel. Tegemist oli mängijatega, kes mullu võitsid vastavalt Miami (Alcaraz) ja Indian Wellsi turniiri (Fritz). Kui ennist kirjutasime, et Medvedev tegi otsustavad murded settide lõpus, siis Alcaraz vastupidiselt sai otsustava murde kätte juba mõlema seti esimeses geimis. 6:4, 6:2 lõppenud mängus osutusid need murded otsustavaks põhjusel, et Fritz ühtki vastumurret ei teinud. Esimeses setis oli ameeriklasel siiski kaks murdepalli, aga teises polnud neidki.

Pisut ehk üllatav, aga Alcaraz ja Fritz kohtusid esmakordselt. “Algus oli natuke närviline, sest tema vastu mängimine oli minu jaoks uus kogemus,” ütles Alcaraz. Kuigi ta alustas murdega, nagu öeldud, pidi maailma esireket päästma seisudel 2:1 ja 3:2 murdepalli. “Pidin mängima eelkõige oma mängu – samal tasemel, nagu olin siin tegutsenud eelmistes kohtumistes. Hea, et suutsin mõlemat setti alustada veatult, kiire servimurre oli üks võidu võtmetest.”

Kuna eelmise aasta kevadel USA-s suurepäraselt mänginud Fritz kokkuvõttes kaotas punkte (ehkki jõudis mõlemal turniiril veerandfinaali), on temast edetabelis juba möödunud Jannik Sinner (Itaalia, 10) ja võib ka mööduda Hatšanov, kui võidab poolfinaali. Sel juhul langeb USA esireket esikümnest välja. Alcaraz on hetkel jooksvas edetabelis teine – ta ei loovutaks esireketi tiitlit Novak Djokovicile ainult turniirivõidu korral. Hispaanlase võiduseeria on praegu 10-mänguline, sest erinevalt Rõbakinast ei ole tema veel poolfinaali mänginud.

scroll to top