fbpx
Close

Petra Kvitova rikkus Jelena Rõbakina duubli

Miami turniiri võitja Petra Kvitova (paremal) ja finalist Jelena Rõbakina. / Foto: EPA/Scanpix

Keegi ei teinud tänavu Päikesepaiste duublit ega võitnud järjest Indian Wellsi ja Miami Mastersit. See selgus laupäeva hilisõhtul, kui Petra Kvitova (Tšehhi, 15) alistas Miami WTA 1000 turniiri finaalis Jelena Rõbakina (Kasahstan, 10) 7:6, 6:2.

Indian Wellsis esikoha saanud ja kokku 11 mängu järjest võitnud Rõbakina pidi tunnistama kaotust pärast esimese seti tõelist thrillerit, kus Kvitova võitis umbes 20 minutit kestnud tie-break’i 16:14. Mõlemal oli viis settpalli, enne kui Kvitova kiire lõppmängu võitis. Rõbakina oli enne eilset mängu võitnud 2023. aastal kõik seitse tie-break’i, aga ka Kvitoval oli all hea tulemus 6-2. Seega on nüüd mõlemal tänavu 7 tie-break’i võidetud, aga Kvitoval veel üks kaotus rohkem.

Seekord mängiti servigeimides kindlamalt kui poolfinaalides ja seisuni 4:4 murdeid ei olnud. Seejärel võitles Kvitova välja edu, mis aga kohe sulas, sest selg vastu seina mängides on Rõbakina sel hooajal eriti tugev. Ta tegi seisul 4:5 vastase servigeimis väga häid tõrjeid, lõi riskeerivalt ja pikalt ning võttis kaotatu tagasi. Ka tie-break oli peamiselt servimäng – mõlemad mängisid väga hästi vastase settpallidel, mis aga enamasti olid just siis, kui kaotusseisus olija servis. Alles seisul 12:11 teenis Rõbakina settpalli oma servil, aga Kvitova vastas nüüd hea tõrjega. Lõpuks sai seisul 15:14 ka Kvitova esimest korda võimaluse lõpetada sett oma servil ja tema kasutas selle ära.

Teine sett oli juba ühepoolne, ilmselt osutus tie-break’i tulemus psühholoogiliselt otsustavaks. Kvitova võitis sellega karjääri 30. WTA turniiri, mis on tegevmängijate seas suurim arv. Näiteks samuti kaks slämmiturniiri võitnud ja üle kümne aasta tipus või selle lähistel püsinud Simona Halepil ja Viktoria Azarenkal on vastavalt 24 ja 21 tiitlit. Kvitova, kes oli 2021. aasta septembrist saadik esikümnest väljas, kerkis nüüd sinna tagasi. Ajaloo mõttes on huvitav mainida, et tšehhitar langes esikümnest välja poolteist aastat tagasi pärast Ostrava turniiri poolfinaali kaotust Anett Kontaveidile.

Kuigi Rõbakina võitis ässad 12:5, oli Kvitova servil palju stabiilsem. Tal õnnestus lüüa 76% esimestest pallingutest sisse, Rõbakina vaid 57%. Just see vahe oli oluline, sest esimeselt servilt võitsid mõlemad hästi punkte (Kvitova 79 ja Rõbakina 76%), aga punktide arvus väljendus see nii, et Kvitova jäi peale 41:31. Rõbakinal oli terve mängu ainult kaks murdepalli, millest ühe ta realiseeris. Kvitova kasutas 8st murdevõimalusest 3.

Kvitova 30st tiitlist kaks on saavutatud slämmiturniiridel ja alates eilsest 9 esikohta WTA Masters 1000 turniiridel, mis varem jagunesid Prenier Mandatory ja Premier 5 jõuproovideks. Kuid Kvitova ei olnud seni võitnud WTA 1000 turniiri USA pinnal. Endiselt on WTA 1000 turniiridest Kvitova õnnestunuim Madrid Open, kus ta on triumfeerinud kolmel korral.

“Üldiselt olen selle kahe nädala üle õnnelik, ainult finaali teise setiga ei saa rahule jääda. Kuid see kuu aega USA-s möödus positiivselt,” ütles Rõbakina. “Nii palju kui mäletan, oli Iga (Swiatek – toim.) eelmise aasta võiduseeria pikim, aga see pole üldse kerge. Mina ei arvesta, et võiksin nii kaua järjest võita – kuskil pead ikka kaotama.”

scroll to top