fbpx
Close

Bostonis algas võistkondlik Laver Cup, kus Euroopa meeskond on suursoosik

Rod Laver ise seisab omanimelise karika kõrval. / Foto: AFP/Scanpix

Reede õhtul algas Bostonis neljandat korda peetav võistkondlik turniir Laver Cup, kus Euroopa meeskond kohtub muu maailma tiimiga.

Euroopa on võitnud kolm esimest turniiri aastatel 2017 kuni 2019, kuid viimasel korral oli edu minimaalne 13:11. Eelmisel hooajal jäi Laver Cup koroonapandeemia tõttu ära.

Tänavu tundub aga võistlus olevat täiesti “ebaõiglane”, sest Euroopa päralt on hetkel kogu maailma esikümme. Neist kuus meest mängivad ka Laver Cupil, puudu on 21. sajandi suur kolmik (Federer, Nadal, Djokovic) ja austerlane Dominic Thiem. Ent kohal on ülivõimas nelik, kes paikneb edetabelis kohtadel 2.-5 – Daniil Medvedev (Venemaa), Stefanos Tsitsipas (Kreeka), Alexander Zverev (Saksamaa) ja Andrei Rublev (Venemaa). Veel mängivad eurooplaste eest maailma seitsmes reketi Matteo Berrettini (Itaalia) ja kümnes reket Casper Ruud (Norra), varumees on Hispaania veteran Feliciano Lopes.

“Meie meeskonnas mängib maailma tennise tulevik,” ütles Euroopa koondise kapten Björgn Borg oma tiimi kohta. “Olen väga rahul meeskonna koosseisuga. Meeskonnavaim on meil olemas, ootame juba nädalavahetuse mänge.” Borgil jätkub sellisel viisil ka vastasseis oma kunagise suure rivaali John McEnroega, kes on Maailma koondise kapten. Mõlemad on abikapteniks valinud kaasmaalase – Borg Thomas Enqvisti ja McEnroe oma venna Patricku.

Üldiselt on ka Maailma koondis kohal parimas koosseisus. Neil on viis meest TOP20 hulgas ja neli neist löövad Laver Cupil kaasa. Puudub vaid tšiillane Cristian Garin, kes on pigem liivaväljakute spetsialist. Kuid mängivad 11. ja 12. kohal asuvad kanadalased Felix Auger-Aliassime ja Denis Shapovalov ning Diego Schwartzman (Argentiina, 15.) ja Reilly Opelka (USA, 19.). Veel on koondises maailma 22. reket John Isner (USA) ja ainsana väljaspool Ameerikat Nick Kyrgios (Austraalia, ATP 95.). Maailma koondise varumees on Jack Sock (USA).

Reede pärastlõunase sessiooni järel juhibki Euroopa 2:0, kuid see edu on tegelikult tühine, sest Laver Cupi reglemendi kohaselt annavad esimese päeva võidud 1, teise päeva võidud 2 ja kolmanda päeva võidud 3 punkti. Isegi siis, kui üks meeskond võidab kaheksa esimest mängu (12:0), pole ta veel enne viimast päeva võitnud. Kõigil päevadel peetakse kolm üksikmängu ja üks paarismäng.

Euroopale tõi esimese punkti Ruud Opelka üle 6:3, 7:6. Esimeses setis suutis Ruud isegi kahel korral murda tuntud servikahuri Opelka pallingu. Teises setis ei õnnestunud see kummalgi (kaks murdepalli oli mõlemal), ent tie-break’is otsustas sisuliselt Ruudi üks minimurre. Norralane murdis veelkord seisul 6:4, aga tal oli niikuinii serv varuks.

Seevastu Berrettini ja Auger-Aliassime pidasid tõelise maratonmängu. Kuigi Laver Cupil mängitakse otsustava seti asemel pikk tie-break, kestis kohtumine ometi 2 tundi ja 52 minutit! Berrettini tegi ühe murde rohkem ja võitis 6:7, 7:5, 10:8. Esimesena murdis kanadalane, kes juhtis avasetis 5:2, aga Berrettini viigistas vastase kahest settpallist hoolimata. Kuid tie-break’is oli Auger-Aliassime kindel – 7:3. Teises setis õnnestus Berrettini murre alles siis, kui vastasel enam polnud võimalust tagasi murda ehk seisul 6:5. Järgnes matši tie-break, kus Auger-Aliassime pääses mitmel korral kahe punktiga ette, kuid seisul 6:7 õnnestus Berrettinil võita kaks punkti kanadalase servil. Kuigi itaallane andis oma servil ühe tagasi, võitis ta ka punkti seisul 9:8 Auger-Aliassime’i pallingul.

Bostoni aja järgi õhtul, aga Eesti aja järgi laupäeva öösel kohtuvad kolmandas üksikmängus Rublev – Schwartzman ja seejärel paarismängus Berrettini/Zverev – Isner/Shapovalov. Seega ei tule Euroopa kaks kõrgeima asetusega meest Medvedev ja Tsitsipas avapäeval väljakule, neid hoitakse mängudeks, mis annavad 2-3 punkti.

scroll to top